Így búcsúzott a dán királynő 52 év uralkodás után - Hintós utazás, ünneplő tömeg

Képes összefoglaló a királynő utolsó hivatalos útjáról és az új király, X. Frigyes kihirdetéséről.

Így búcsúzott a dán királynő 52 év uralkodás után - Hintós utazás, ünneplő tömeg
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Újévi beszédében jelentette be a dán királynő, II. Margit, hogy meggyengült egészségi állapotára hivatkozva lemond a trónról. Helyét fia, Frigyes vette át a mai napon, aki X. Frigyes néven lett Dánia új királya. 

Így búcsúzott a dán királynő 52 év uralkodás után

II. Margit több mint 51 évvel ezelőtt, 1972-ben került a skandináv ország, Dánia trónjára, de a mai nap a 83 éves királynő hivatalosan is lemondott. Az egész országot sokkolta szilveszterkor bejelentett döntésével, miután korábban többször is kijelentette, hogy soha nem fog lemondani. Unokatestvére, II. Erzsébet brit uralkodó halála óta II. Margit volt Európa leghosszabb ideje trónon lévő uralkodója, a királynő most mégis a távozás mellett döntött. 

Helyére 55 éves fia, Frigyes lépett, akit a dán miniszterelnök jelentett be új királynak a a dán parlamentnek otthont adó Christiansborg palota erkélyén. Az új királyt, X. Frigyest és feleségét, Mária királynét lelkesen üdvözölte a palota előtt összegyűlt tömeg. Dániában, az Egyesült Királysággal ellentétben nincs koronázási ceremónia, az új király bejelentése a legfontosabb pillanat. Erről és a királynő utolsó útjáról válogattunk most össze képeket. Még X. Frigyesről és feleségéről korábbi cikkünkben olvashatsz még többet. 

Ilyen megható volt Károly király koronázási ceremóniája: Kamilla fejére is korona került

Fotókon mutatjuk Károly király koronázását.

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük