Hogyan érdemes élni a pszichológus szerint? Sokan észre sem veszik, hogy vesztegetik az idejüket

A pszichológus mindenki számára hasznos élettanácsokat mondott.

Hogy érdemes élni?
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nagyon összetett a kérdés, és talán még összetettebb lenne a válasz, hogyan érdemes élni, ám hasznos elgondolkodni azon, hogy vajon azt az időt, ami a rendelkezésére áll, megfelelően éli-e meg az ember.

Egyesek abban hisznek, hogy a múlt élményeire és tapasztalataira alapozva kell jól élni, mások szerint a jövőt kell szem előtt tartani. Leslie Becker-Phelps pszichológus rávilágít, valójában mi lenne a helyes, és miért pazarolja az idejét, aki a múltban vagy a jelenben vesztegel.

Hogy érdemes élni?

A szakértő szerint az élet az aktuális pillanatban bontakozik ki, és így a legbölcsebb dolog a jelenre összpontosítani. Bár ez a tanács önmagában is megszívlelendő, természetesen ostobaság lenne figyelmen kívül hagyni a múltat és a jövőt. A múltból, ahogy sokan szokták is, le kell vonni a tanulságokat, és a jövő egy iránymutató fénysugarat kínál. Fel kell használni a múltról és a jövőről szóló összes információt, hogy a mostban teremthesse meg az ember a boldogságot.

Így segít a múlt

A pszichológus szerint a múlt a tanulságok valóságos kincsesbányája, amennyiben valaki tudja, hogyan ismerje fel őket. Amikor az élete tapasztalataira gondol, fel kell tennie magának a kérdést: mit tanultam ebből az eseményből? Ezután használhatja a tanulságot a ma és a holnap döntéseinek meghozatalában.

Becker-Phelps szerint fontos azonban, hogy senki ne essen abba a csapdába, hogy állandóan újrajátssza a múltat, esetleg képtelen lenne elengedni a vele történtek miatti sajnálkozást, vagy épp elveszni egy megismételhetetlen, csodálatos élmény utáni vágyakozásba. Fontos, hogy a múlt tükrében is a jelen legyen a főszereplő.

Így segít a jövő

Jogos a kérdés, hogy segíthetne valami, ami még csak most jön. A jövő persze még várat magára, így a róla alkotott összes gondolat a képzelet játéka. De bármilyen remény vagy álom működhet az ember vezércsillagaként, amely irányítja jelenlegi döntéseit és motiválja elkövetkezendő tetteit.

Azt azonban legjobb elkerülni, hogy az ember megpróbálja megjósolni a jövőt, vagy úgymond, megvalósítani azt. Aki túl keményen próbálkozik, az nem tudja értékelni a jelent, hiszen aggódik amiatt, hogy mi történhet.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Aki viszont a múltból, a jelenből és a jövőből merít egyszerre, ügyesen mozoghat közöttük, és nem veszik el az idősíkok sűrűjében. Úgy élhet, hogy megéli a jelent, és sem a múlt, sem a jövő miatt nem vesztegeti el a most drága pillanatait.

Mi tarthatja életben a reményt?

Vannak olyan helyzetek, amikor az ember nehezen hisz abban, hogy a dolgok jobbra fordulhatnak. Következő cikkünk elárulja, mi segíthet ilyenkor.

Amikor minden összeomlani látszik: hogyan lehet mégis életben tartani a reményt a szakértő szerint?

Elolvasom
Ezt is szeretjük