Nemcsak olcsóbb a használt holmi: van még egy óriási előnye, amiről ritkábban hallasz
A használt áruk piacának komoly szerepe lehet a Föld megmentésében.
Túlfogyasztás, fenntarthatóság, ökológiai lábnyom. Unalomig ismételt kifejezések, melyek a fogyasztók többségénél nem ütik át az ingerküszöböt, pedig a környezetszennyezés egyre nagyobb problémát jelent. Ki gondolná, hogy a divatipar a világ második legszennyezőbb iparága az olajszektor után? Vagy, hogy a feleslegessé vált ruhák 84%-a szemétlerakóban vagy szemétégetőben végzi?
Itt az ideje, hogy más szemmel nézzünk a használtcikk-hirdetési oldalakra! Fogyasztói társadalmunkat jól jellemzi az a tény, hogy, míg régen megjavíttattuk az elromlott használati tárgyainkat, addig ma inkább újat veszünk. Ha szétszakad a cipőnk, nem visszük cipészhez - talán már nem is találnánk ilyet, ez is egyike az érdeklődés hiányában eltűnt szakmáknak -, hanem kidobjuk, és vesszük a következőt.
A tönkrement TV is mehet a szemétre, jöhet helyette egy szebb, jobb és nagyobb. Hova vezet ez? Szemét- és hulladékhegyekhez. Vannak már előremutató kezdeményezések, mint például a szívószál tervezett betiltása az EU-ban, de a mindennapok szintjén egyelőre nem lett tömegmozgalom abból, hogy környezettudatosan éljük az életünket. Pedig nem kell elvakult környezetvédőként különböző helyekre láncolni magunkat, sem barlangban élnünk, és bogyókat ennünk ahhoz, hogy tegyünk a Föld jövőjéért.
A használt nemcsak olcsóbb, zöldebb is!
A Jófogás nemrégiben tette közzé fenntarthatósági jelentését, melyből kiderül, hogy még egy olyan viszonylag pici használtcikkpiac is, mint a magyar, milyen jelentős mértékben csökkentheti a karbonlábnyomot. A Jófogás felhasználói 2017-ben negyven New Yorki-i Szabadság-szobornyi acélt, negyven Airbus A380-nyi alumíniumot, és annyi CO2-t takarítottak meg, mintha 45 napig semmi forgalom nem lenne Budapesten.
- Hazánkban egyre növekszik a használtcikkpiac, ami örömteli. Azon dolgozunk, hogy a vásárlók ne csak azért válasszák a használt termékeket, mert az olcsóbb, hanem, hogy környezetvédelmi szempontok is játsszanak szerepet a döntésben. Hisszük, hogy a tudatos vásárló zöldebb vásárló. Mi azzal igyekszünk példát mutatni, hogy a felhasználóink segítségével évről évre egyre kisebb szénlábnyomot hagyunk.
Szerencsére hazánkban egyre több vállalat és rendezvény tűzi zászlajára a karbonsemlegességet. Idén a Brandfesztivál is arra törekszik, hogy minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyjon maga után, többek közt ezért is lettünk a rendezvény egyik főtámogatója - mondta Palocsay Géza, a Schibsted Classified Media Hungary Kft. ügyvezetője.
Játssz a Gösserrel!
Vásárolj 2 db Gösser terméket, töltsd fel a kódot a Screvo App-ba és nyerj!
Promóció
A Jófogáson egyébként a leggyakrabban ruhaneműk és mobiltelefonok cserélnek gazdát. A toplistát a női ruha vezeti, ezt követik a gyermekruhák, a női cipők, a mobiltelefon, végül a férfiruházat. A legközelebbi bevásárlókörút előtt érdemes átgondolni, hogy valóban új termékekre van-e szükséged, vagy be lehet-e szerezni azt egy használtcikkpiacon is. Szinte már közhely, hogy az ezer mérföldes út is egy lépéssel kezdődik, de ebben az esetben az apró, személyes változtatások jelenthetik a világot.
Nézd meg ezt is - A férfi, aki negyven éve mindennap ültet egy fát az egykor kopár szigeten
A Brahmaputra-folyón fekvő Majoli a világ legnagyobb folyami szigete India keleti csücskében. Bár egykoron területe még 1250 négyzetkilométer volt, az elsivatagosodás és az erózió miatt mára mindössze 350 négyzetkilométer maradt belőle. A szigeten élő Jadav Payeng még csak 16 éves volt, amikor eldöntötte, ezt nem nézheti tétlenül.
40 éve mindennap ültet egy fát a kopár szigeten: döbbenetes változást ért el
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- föld
- környezetvédelem
Jobban jársz, ha használtan vásárolsz: nagy bajt okozhat az új holmi
- környezetvédelem
- felmérés
Te hová dobod a tejes dobozt? Ezért kellene a szelektív kukába
- vásárlás
- online vásárlás