Hamis húszezresek kerültek forgalomba: nagy bajba kerülhetsz, ha fizetsz velük
Hamis húszezres bankjegyek forgalomba kerülésére figyelmeztet a Magyar Rendőrség.

- A világutazó nő elegáns, időtálló stílusa egyszerűen imádni való: mintha egy másik korban élne, mégis divatos »
- 6 divatos, nőies farmernadrág 10 ezer forint alatt: előnyösen formálják az alakot »
- Egyszerű tippek a finom, fiatalító hatású sminkhez: és a hibák, amelyek 60 felett lerontják a megjelenést »

- Bajban lesz, aki felújít vagy építkezik 2023-ban: erre sokan nem is gondolnak, pedig kellene
- Fejezd be a régi mondást: a hazug embert hamarabb...
- Melyik folyó mellett van Barcs? 8 fogós kérdés Magyarország földrajzáról
- Te felismered ezt a KRESZ-táblát? 8 kérdés, amire tudni kell a választ a közlekedésben
- Gáspár Virág ilyen vékony még sosem volt: alig ismerni fel a fogyása után
Hamis húszezres bankjegyek forgalomba kerülésére figyelmeztet a Magyar Rendőrség. Bár a technológia fejlődésével egyre jobb minőségű hamisítványok készülnek, tapintással, szemrevételezéssel és a pénz mozgatásával le lehet ellenőrizni a valódi pénzen szabad szemmel is látható biztonsági elemeket.
A rendőrség közleményében arra is kitért, hogy az is bűncselekményt követ el, aki olyan bankjegyet ad ki a kezéből, amelyről sejti vagy tudja, hogy hamis.
Hamis húszezresek
A készenléti rendőrök elfogtak három férfit, akiket azzal gyanúsítanak, hogy hamis 20 ezer forintos és 100 eurós bankjegyeket hoztak forgalomba - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda a Magyar Rendőrség Facebook-oldalán.
A nyomozást még tavaly májusban indították el, miután több helyszínről hamis 20 ezer forintos bankjegyekről érkeztek bejelentések. A gyanú szerint az egyik, 29 éves férfi tavaly áprilistól készített hamis 20 ezer forintos bankjegyeket a célból, hogy azokat forgalomba hozza.
A beváltásban egy harmincéves férfi is segítette a hamisítót, aki a hamis pénzzel főként budapesti üzletekben, kisebb értékben például dohányterméket, pékárut vásárolt. Az ebből származó bevételeket elosztották. A rendőrség szerint összesen 237 hamis bankó került így a pénzpiacra.
A hamisító legalább negyven darab hamis 100 eurós bankjegyet is gyártott, amelyeket egy másik ismerősének adott át továbbértékesítésre.
"Bár a technológia fejlődésével egyre jobb minőségű hamisítványokkal találkozhatunk a kereskedelmi forgalomban, tapintással, szemrevételezéssel és a pénz mozgatásával könnyen ellenőrizhetjük a valódi pénzen szabad szemmel is látható biztonsági elemeket" - írja a rendőrség a bejegyzésben, akik több fotót is közzétettek a hamis bankjegyekről, és összegyűjtötték, hogy miként lehet felismerni a hamis bankjegyeket.
"Ha arra gyanakszik, hogy hamis pénzt akarnak önnek átadni, ne fogadja e! Ha már átvette, tegyen bejelentést a legközelebbi rendőri szervnél! Bűncselekményt követ el az is, aki olyan bankjegyet ad ki a kezéből, amelyről sejti vagy tudja, hogy hamis" - figyelmeztet a rendőrség.
Veszélyre figyelmeztet az OTP: ilyen sms-eket küldenek a nevükben a csalók
Internetes csalók az OTP Bank nevében küldött sms-ekkel próbálják kicsalni az ügyfelek adatait.
Borítókép: Getty Images Hungary