Különösen rafinált csalók jelentek meg: nem is sejted, hogy veszélyben vagy, mégis átverhetnek
Az internetes eladás a csalók számára határtalan lehetőséget kínál.


- Robert Redford ezért utált Barbra Streisanddal együtt forgatni: még az intim jeleneteikhez is két alsót vett magára
- Pokorny Lia és Csányi Sándor fia már 19 éves: a zenész Misi helyes, mint az apja
- Frutti, Bedeco és Africana: emlékszel, mi volt ez a 8 régi élelmiszer?
- Azonnal töröld ezeket az alkalmazásokat a telefonodról: népszerűek, de nagy bajt okozhatnak
- Durván öregítenek ezek a frizurahibák - Évekkel idősebbnek láttathat a hajad, ha így hordod
Egyre többen bonyolítják vásárlásaikat, pénzügyeiket online. A kényelmes ügyintézés azonban veszélyeket rejthet magában. Az online kereskedelem, a bankkártyás fizetés és utalás terjedésével és népszerűségével a téma egyre aktuálisabb. Az apróhirdetések oldalain már nemcsak a vevők, hanem az eladók is veszélyben vannak, hiszen a csalók újabb módszerekkel próbálják az eladókat becsapni.
A közelmúltban is történt egy eset, melynek példáján keresztül a rendőrség mindenkit óvatosságra int. Egy törökszentmiklósi lakos hajszárítót hirdetett eladásra egy erre szakosodott weboldalon. A jelentkező vevő elkérte az eladó e-mail-címét, hogy szeretné megvásárolni a terméket, és szeretné az online vásártér által biztosított szállítást igénybe venni.

Erre az e-mailre az eladó kapott egy értesítőt, mely elnavigálta egy oldalra, ahol a bankkártya minden adatát - bankkártya számát, a kártya lejárati dátumát, CVC-kódját és a PIN-kódját - megadta. Meglepetésére azonban nem a szállítás időpontjáról kapott később értesítést, hanem a bankja arról tájékoztatta, hogy egy nagyobb összeget vettek le a számlájáról.
Így védd ki a csalást
Fontos, hogy mindenki megismerje az elkövetők módszerét, és ne dőljön be a csalóknak, ezért a rendőrség ismételten óvatosságra intik a vásárlókat és az eladókat is!
- Az online piacterek, aukciós oldalak, internetes szolgáltatók nem vállalnak felelősséget a közzétett ajánlatok tartalmáért, ezt fontos észben tartani!
- Soha ne add ki ismeretleneknek se telefonon, se e-mailen, se üzenetben a bankkártyád adatait, a háromjegyű biztonsági CVC-kódot, a PIN-kódot, illetve netbankod belépési adatait!
- Ismeretlen eredetű programot soha ne telepíts fel vagy tölts le a számítógépre, telefonra, bárki is javasolja azt!
- Online történő bankkártyás fizetésnél, más oldalon (például kereskedő oldalán) ne add meg azokat! Kétség esetén pedig még az adatok megadását megelőzően vedd fel a kapcsolatot a pénzintézettel.
- Nem megbízható forrásból származó linkre kattintva vagy ismeretlen webhelyeken online banki tranzakciókat ne indíts!
Új, aljas trükköket vetnek be az internetes csalók
A kiberbűnözők egyre kifinomultabb módszerekkel csalják ki a felhasználók adatait, ezért különösen óvatosnak kell lenni a digitális térben. Ennek a 7 jelnek sose dőlj be!
Fotók: Getty Images