Tudod, mire használják a sernyőt? 8 találmány, amiről sosem hinnéd, hogy szabadalmaztatták

Nem is gondolnád, milyen eszközöket szabadalmaztattak sikerrel.

Furcsa szabadalmaztatott találmányok
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Számos találmány könnyíti meg a mindennapjainkat, azonban jócskán akadnak olyan szabadalmak is, amelyekről nehéz elhinni, hogy sikerrel jártak. A következő néhány eszköz, bár nem a hétköznapi értelemben hasznos, kétség kívül rendelkezik saját funkcióval. Ha arra is kíváncsi vagy, melyik öt magyar találmány változtatta meg a világot, ide kattintva elolvashatod!

Nyolc találmány, amiről nem hinnéd, hogy szabadalmazták

Erről a nyolc találmányról, ha nem a saját szemünkkel látjuk, mi sem hittük volna el, hogy léteznek. Sőt akad közöttük olyan is, ami ma is nagy népszerűségnek örvend. Lapozz, hogy megtudd, milyen furcsa eszközök pattantak ki a feltalálók fejéből! 

A kígyósétáltató pórázt 2002-ben szabadalmaztatták az Egyesült Államokban. A leírás szerint a kígyótulajdonosoknak rengeteg problémát okoz, hogy biztosítani tudják a kedvencük megfelelő testmozgási lehetőségeit, ez az eszköz pedig lehetővé teszi, hogy ne tudjon elszökni, miközben levegőztetik.
A sernyő, vagy ahogy az angol feltalálója nevezi beerbrella megvédheti az italodat a napfénytől, leégéstől vagy esőtől. Ezt a finoman szólva is őrült találmányt 2003-ban szabadalmaztatták az Egyesült Államokban.
A képzeletbeli állat sétáltatásához való póráz 1997-ben pattant ki egy lelkes feltaláló fejéből. Az eszköz egy láthatatlan állatot imitál séta közben, és amellett, hogy különböző hangokat is tud kiadni, egy kiskedvenc mozgását is utánozza.
Fotó: Solovyova / Getty Images Hungary
Ha már képzeletbeli állatok, akkor nem maradhatnak ki az egyszarvúak sem. Egy meglehetősen bizarr, 1984-ben beadott szabadalmi beadványban olyan sebészeti beavatkozást ismertettek, amellyel a kétszarvú állatokat egyszarvúvá lehet átszabni. Az állatvédők minden bizonnyal mára fellépnének egy ilyen műtét ellen.
A babapaskoló gépezet az olyan szülőknek jelenthet megoldást, akiknek a babája nehezen alszik el, vagy gyakran felriad álmából. Az éjszakai ébrenlétek megkeseríthetik a nappalokat, de ez az eszköz segíthet a fáradt anyukáknak és apukáknak átvenni az altatás feladatát. Arra azért kíváncsi lennék, melyik szülő merné rábízni a gyermekét erre a találmányra.
Ez a dokumentum egy olyan rendszámtáblát mutat be, ami jelzi a vezető nemét. A rendszámtábla attól függően, hogy a sofőr nő vagy férfi, eltérően néz ki. A szabadalmat az Egyesült Királyságban jegyezték be még 2000-ben, de minden jel arra mutat, hogy nem ment át az ötlet.
Fotó: dutchphotography / Getty Images Hungary
Ez az 1994-ben benyújtott találmány nem kicsit sikerült morbidra. A karóra, amely mutatja, mennyi időd van még hátra, egy újabb egyesült államokbeli feltaláló 1991-es szabadalma. Az ötletgazda egy külön táblázatban azt is ismerteti, hogy mi alapján ad hozzá, vagy vesz el a maradék időnkből: például a rendszeres testmozgás hozzáad, a dohányzás elvesz.
A póklétrát szúnyoginvázió ellen dolgozta ki egy brit férfi, 1994-ben. A koncepció szerint azok a szerencsétlenül járt ízeltlábúak, amik a csapba vagy a fürdőkádba pottyannak, felmászhatnak a létrán, ezáltal megmenekülhetnek a szorult helyzetből.
Fotó: Steve Satushek / Getty Images Hungary

Olvass tovább! Kleopátra holtteste mégsem a tenger mélyén nyugszik?

Bár  Kleopátra  sírhelye máig ismeretlen, egy megszállott régésznő,  Kathleen Martinez  minden idejét a felkutatására áldozza. A szakember annak ellenére, hogy az általános vélekedés szerint Egyiptom utolsó uralkodójának holtteste a Földközi-tenger fenekén fekszik, Alexandriától néhány kilométerre keresgél, és talált is valamit, ami őt igazolhatja. 

Kleopátra holtteste mégsem a tenger mélyén nyugszik? A régésznő sejti, hol lehet a fáraónő sírja

A feltételezések szerint nem egyedül temették el.

Elolvasom

(A képek forrása: Getty Images Hungary, Google Patents)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük