A tudósok sem értik, mi történik a Föld mágneses mezejével - Egyre gyorsabban változik
Az északi mágneses pólus vándorlási sebessége meghaladja a várt mértéket - A tudósok értetlenül állnak a dolog előtt.
Gyorsabban vándorol a Föld északi mágneses pólusa, mint azt gondolták volna a tudósok. Mára már a kezdő hosszúsági kört is elhagyhatta. Az elmúlt húsz évben folyamatosan tolódott el Kanada sarki területeiről Szibéria felé, viszonylag gyors sebességgel - évente 55 kilométert változik a helyzete.
Ez a gyors iram feltételezhetően a jövőben le fog lassulni, és már csak 40 kilométereket fog megtenni évente a mágneses pólus - jelent meg a Brit Geológiai Társaság nyilatkozata a 24.hu oldalán.
A Föld mágneses mezejét a közepén található külső mag olvadt vasa hozza létre, ami rendkívül összetett folyamatokból áll. Azonban értetlenül állnak a szakértők a Föld mágneses terének gyengülése és a mágneses pólus gyors elmozdulása előtt.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Minden változást folyamatosan monitoroznak. A Brit Geológiai Társaság Mágneses Világmodellje a GPS alapja, amit ötévente szoktak megújítani. Most viszont a felgyorsult változások miatt előbb kell frissíteni, már december közepén a 2020-as modellt is kiadták.
Az, hogy a mágneses pólusok elmozdulnak, egyáltalán nem új keletű dolog, már többször volt példa rá a Föld életében. A pólusok cseréje ezer és 20 ezer év között zajlik le, ez pedig komoly befolyással bír majd a modern navigációs rendszerekre - az élővilágra azonban nincs különösebb hatással.
4600 kép közül választották ki a magyar fotósét - Lenyűgöző felvételek a világűrről
Bár a szakmai bizottság által hozott ítéletet már kihirdették, a közönség szavazataira még mindig várnak a fotók. Nézd meg a zsűri által választott, 2019-es legjobb képeket!
4600 kép közül választották ki a magyar fotósét - Lenyűgöző felvételek a világűrről
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- nagy-britannia
- tudomány
Különös helyen találtak vizet a Marson - Már vizsgálják a NASA kutatói
- űrkutatás
- tudomány