Tényleg létezhetnek féregjáratok az űrben: az új kutatásban meglepő dolgot fedeztek fel
Egy új kutatásban az űrben létező féregjáratokat egészen más szemszögből vizsgálták meg, mint eddig.

- A nyár legnőiesebb darabja a fehér nadrág: végtelen variációban elsüthető, így mindig felfrissíti a megjelenést »
- Az 57 éves Caroline az egyik leghíresebb ősz hajú modell, de a lánya szépségén is csak ámulni lehet: Mimi le sem tagadhatná édesanyját »
- Nőies, dús hatású frizurák, amiket nem ollóval készített a fodrász: divatos fazonok borotvával vágva »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Rúzsa Magdi először mindhárom babájával egy fotón: már 4 hónaposak az ikrek
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
A világűr sötétjében megbúvó féregjáratok már régóta mozgatják az emberiség fantáziáját, különböző tudományos fantasztikus művekben is megjelentek, legtöbbször mint hipergyors utazásra alkalmas csatornák. A tudósok szerint valójában ezekben a "járatokban" nem lehetséges utazni, mert annyira instabilak.
Egy egészen új elmélettel rukkolt elő egy kutatócsapat, akik azt állítják, hogy ezeket a féregjáratokat vagy féreglyukakat sokkal egyszerűbben lehet stabilizálni, mint azt korábban feltételezték tudományos berkekben.
Féreglyukak a világegyetemben
A féregjáratokkal kapcsolatos kutatások egészen Albert Einstein és Nathan Rosen vizsgálataihoz vezetnek vissza. Számításaik szerint ezek a csatornák az univerzum különböző részeit kötik össze. A modern tudósok szerint azonban ezek a járatok túl kicsik ahhoz, hogy az emberek átjuthassanak rajta, ráadásul elég törékenyek, szinte bármilyen behatoló anyag elzárhatja őket.

A Scientific American nevű szaklapban megjelent írás szerint van módja annak, hogy ezeket a féregjáratokat nyitva tartsák a kvantum-összefonódás segítségével, amik nagy távolságban képesek kapcsolatot tartani különböző kvantumok között.
Még mindig úgy tartják, hogy a stabil féreglyukak feltehetően csak mikroszkopikus nagyságúak lehetnek, de ezzel az elmélettel új utak nyílnak meg a kvantumfizika és az űrtudomány világában.
- Megtanulhatunk ténylegesen mesterségesen létrehozni olyan féreglyukakat, amik egyszerű kvantumhatásoknak köszönhetően nyitva maradnak - írta Brianna Grado-White féreglyukkutató a tanulmányban. - Nagyon sokáig nem is gondoltuk volna, hogy ezeket akár meg is lehetne építeni - kiderült, hogy lehetséges.
Elképzelni is nehéz, milyen következményei lehetnek, hogyha tényleg sikerült megépíteni egy ilyen stabilan működő féregjáratot, és hogy a jövőben hogyan lehet majd ezt a tudást hasznosítani.
Így még soha nem láttad a Jupitert
Nagyon látványos felvételek születtek naprendszerünk legnagyobb bolygójáról.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)