A fémdetektoros kincsvadászok legjobb fogásai 2020-ban: római érme és értékes bross is előkerült a föld alól

A 2020-as év során több szerencsés kincstaláló története is szárnyra kapott a neten.

Fémdetektoros kincsek 2020
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Szó, ami szó, nagyon sokan bogarasnak tartják azokat az embereket, akik fémkereső eszközzel, vagyis fémdetektorral pásztázzák az erdőket, mezőket, hogy kincset találjanak.

Pedig akik ezt a sokak szemében furcsa hobbit űzik, nem csupán álmodozók: előfordul, hogy valóban rendkívüli értékeket találnak a talaj leple alatt. Számos különleges régészeti lelet, több száz esztendős érmék, több ezer éves ékszerek és még megannyi más került már felszínre ezeknek a lelkes civileknek köszönhetően, akik nem törődve mások véleményével, örök optimistaként szorongatták a kezükben pittyegő masinájukat. A nem mindennapi hobbi Amerikában és Nagy Britanniában különösen népszerű, de világszerte rengetegen űzik.

2020 különleges leletei

Minden évben több ezer különlegességet találnak a fémdetektoros keresők: 2020 során sem volt ez másként. A következőkben az esztendő legjobb fogásai közül mutatunk be nyolcat.

Ezt a középkori, 1200-1300 körülről származó brosst az angliai Bridgnorth határában találta egy fémdetektoros keresővel kutató férfi.
Egy épülő Great Leighs-i lóversenypálya helyszínére sem hiába mentek a fémdetektoros kincsvadászok: a képen látható és még több hasonló, mintegy 1600-2000 éves római érmére leltek.
A fotón látható 2 ezer éves kelta érmék is a 2020-as év termései. Egy brit madarász bukkant rájuk fémdetektorával.
A kezdők szerencséje is megcsillant az esztendő során: egy norfolki nő, aki megörökölt egy fémdetektort, mindjárt két kincset is talált. A képen látható karkötőt és a következő tárgyat.
További leleménye ez a töltényhüvelytartó volt. Az aranyholmik az angolszász időkből - 450-1066 - valók.
Egy másik szerencsés nőnek melbourne-i családi vakációjukon kezdett csipogni a fémdetektora: ritka, 1842-57 közé eső időszakból való pénzérmékre lelt.
Ez - a fotón több szögből látható - bronzkori karékszer a cumbriai St. Beesben került elő a föld alól, hála egy szemfüles kincskeresőnek.
Végül egy fiatal keresgélő esete: a tízéves ír fiú először próbálta ki a fémdetektorozást a házukhoz közel eső Blackwater folyónál, amikor egy 1600-1700-as évekbeli kardot talált.

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük