8 élőlény, ami ma is pont olyan, mint évmilliókkal ezelőtt: szkippelték az evolúció jó részét

Évmilliók alatt alig változtak: ezek az állatok élő fosszíliák.

Élő fosszília állatok
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amikor az evolúció szót hallja, a laikus ember gondolataiban egy hosszú és bonyolult folyamat rajzolódik ki, melynek során a Föld élővilága folyamatos változáson megy keresztül, új fajok létesülnek, mások pedig kihalnak. A tudomány emberei a populációk generációról generációra történő változását értik alatta, melyet a populációt alkotó egyedek öröklődő tulajdonságain keresztül értelmeznek.

Akárhogy is fogalmazunk, tény, hogy az evolúció elképzelhetetlenül összetett, és már-már beláthatatlan hosszúságú folyamat a Föld életében. Az élet legegyszerűbb formái mintegy 3,8 milliárd éve, a többsejtű élőlények pedig körülbelül 900 millió éve bukkanhattak fel bolygónkon. 580 millió évesek a legkorábbi ismert fosszíliák, a korai anemónák, korallok és medúzák megkövült emlékei. Az első négylábúak 397 millió évvel ezelőtt fejlődtek ki.

8 állat, amely évmilliókkal ezelőtti állapotát őrzi

Az élővilág érdekes csoportját képezik azok az állatok, amelyek a többihez képest igen korán, akár több százmillió éve megtorpantak az átalakulásban, és míg mások tovább változtak az evolúcióban, ők csaknem teljes mértékben megőrizték akkori állapotukat. Ezeket a fajokat élő fosszíliáknak nevezik.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Ezt is szeretjük