Még ebben az évtizedben sikerülhet megfejteni az örök élet titkát: egy kutató beszélt erről

Nagyon furcsa állítást tett egy híres kutató az örök életről - szerinte még ebben az évtizedben rájöhetnek a titkára.

Elérhető lesz a halhatatlanság
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nagy mérföldkő következhet be az emberiség történelmében, mert egy szakértő szerint nyolc éven belül megfejhetik a kutatók az örök élet, azaz a halhatatlanság titkát.

Persze ezzel kapcsolatban már megannyi jóslás és előrevetítés volt, hála a jövő önkényes "kutatóinak". De amikor maga Ray Kurzweil, amerikai feltaláló jelenti ki ugyanezt, neki minden bizonnyal lehet is hinni.

Elérhető lesz a halhatatlanság

A feltalálónak már korábban is voltak jóslatai, amik beváltak, például még 1990-ben azt mondta, hogy egy számítógép le fog tudni győzni sakkban egy sakkmestert 2000-re. 1997-ben a Deep Blue gép le is győzte Gary Kasparovot, a híres sakkjátékost. 

GettyImages-BE9857-001

Ezenkívül Ray Kurzweil még a mobiltelefonok elterjedését is megjövendölte. Mindezeken kívül nem is olyan rég egy újabb hipotézist vetett fel mind a mesterséges intelligencia, mind az emberi halhatatlanság kapcsán.

Úgy véli, hogy az AI 2030 előtt át fogja verni a Turing-tesztet - amit azért találtak ki, hogy kiszűrje a gépeket. És valóban, a mesterséges intelligenciák már egészen elképesztően emberszerűen viselkednek, így nem lenne csoda, hogyha sikerülne átverniük a Turing-tesztet.

Állítja, hogy még ebben az évtizedben az emberiség rájöhet a halhatatlanság kulcsára. Lex Fridmannal való beszélgetése során azt mondta, hogy hisz abban, hogy képesek leszünk évente több mint egy évvel meghosszabbítani az élettartamot, és még ennek az évtizednek a végére eljuthatunk a halhatatlanságig. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ray Kurzweil szerint ez akár aprócska nanobotok segítségével is megvalósulhat, akik ellenőrzik a szervezetet, sőt, még az is lehet, hogy képesek lesznek gondolatokat vagy emlékeket feltölteni a felhőbe. Ki tudja, hogy hogyan fejlődik tovább a tudomány.

Olvass tovább: örökké szerettek volna élni, ez okozta korai vesztüket

Hihetetlen, milyen módszerekkel próbálkoztak emberek annak érdekében, hogy örökké tudjanak élni.

Örökké szerettek volna élni, ez okozta korai vesztüket: 6 ember, aki bizarr módon saját magát ölte meg

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük