Nagyon fontos dologra hívják fel a figyelmet a mai világnapon: ilyen sok élelmiszer megy kárba egy évben
Mindenkit érint a probléma.

A FAO által létrehozott élelmiszer-pazarlás elleni világnapot szeptember 29-én ünnepeljük. Magyarország és egyben a kelet-közép-európai régió vezető ételmentő alkalmazása, a Munch, idén különleges kampánnyal készült erre a napra, amellyel a több mint félmilliós ételmentő közösség minden tagját meg szeretnék szólítani.
A nap célja, hogy felhívja a figyelmet az élelmiszer-pazarlás és -veszteség globális problémájára, és ösztönözze az intézkedéseket annak megelőzésére és csökkentésére. Ebben a hazai startup oroszlánszerepet vállal már több mint három éve.
Élelmiszer-pazarlás elleni világnap
A Munch az egész élelmiszermentő közösséget, azaz több mint félmillió embert von be az élelmiszer-pazarlás elleni küzdelembe, különös figyelmet fordítva a mai világnapra. A közösség fontosságát és erejét szemléltetve a mai napon a Munch-applikációban és weboldalán található termékfotók egy részén a magyar ételmentők saját fotói fognak szerepelni.
„Hiszünk abban, hogy az olyan globális, mindenkit érintő problémát, mint az élelmiszer-pazarlás, csak együttes erővel lehet megoldani. Éppen ezért ezzel a kampánnyal is azt szeretnénk szemléltetni, hogy az az egyedülálló ételmentő közösség, ami a Munch körül kialakult, a hazai vendéglátásban keletkezett élelmiszer-pazarlás nagy részét meg tudja menteni. Mi sem mutatja ezt jobban, minthogy szeptemberben elértük az egymillió megmentett csomagot” - mondja Wettstein Albert, a Munch társalapítója.

Az élelmiszer-pazarlás elleni világnap eredete
Az ENSZ 2030-ig azt a célt tűzte ki, hogy 2030-ig felére csökkentse a globális élelmiszer-pazarlást. Ez nem kis vállalás, figyelembe véve azt a becslést, miszerint globálisan 1,3 billió tonna élelmiszer megy kárba, miközben 828 millió ember éhezik.
A fenti célt támogatva hozta létre az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) 2019-ben az élelmiszer-pazarlás elleni világnapot, amelyet szeptember 29-én, azaz a mai napon tartanak. A nap célja, hogy felhívja a figyelmet az élelmiszer-pazarlás és -veszteség globális problémájára és ösztönözze az intézkedéseket annak megelőzésére és csökkentésére.
Minden egyes magyar évente nagyjából 66 kilogramm ételt dob ki. Ebbe beletartozik minden olyan élelmiszer, amelyet valamilyen okból nem emberek fogyasztanak el. A Munch az utóbbi csökkentésében ért el fontos mérföldkövet szeptemberben, ugyanis Magyarországon sikerült elérni az egymilliomodik csomag megmentését.
A siker egyik kulcsa a kampány központjában álló Ételmentő közösség, melynek tagjai a mai napig örömmel osztják meg a muncholós tapasztalataikat és kalandjaikat a több mint 2500 Munch-partner egyikében. A csomagokon kívül pedig a Munch közösségi oldalain található ételmentő tippekkel segíti az itthoni háztartásokban keletkező élelmiszer-hulladék megelőzését.
5 magyar találmány, amely megváltoztatta a világot - Teljesen más lenne az életünk nélkülük
Megkönnyítették a mindennapjainkat.
5 magyar találmány, amely megváltoztatta a világot - Teljesen más lenne az életünk nélkülük
Megkönnyítették a mindennapjainkat.
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary