Figyelmeztet az Országos Rendőr-főkapitányság: ilyen veszélyes SMS-eket küldenek a rendőrség nevében a csalók
Nagyon vigyázz, ha ilyen SMS-t kaptál!
A rendőrség nevével visszaélve küldenek adathalász SMS-t csalók - figyelmeztetett az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata kedden közleményben.
A csalók a gyanútlan felhasználók személyes és bankkártyaadatait próbálják megszerezni.
Csalók a rendőrség nevében
A police.hu oldalon azt írták, hogy adathalász csalók befizetés kezdeményezésével próbálnak meg jogtalanul megszerezni személyes és bankkártyaadatokat: megtévesztő SMS-ben be nem fizetett közigazgatási bírságra, többnyire tilosban parkolásra hivatkozva keresik meg az érintetteket, elküldve részükre egy adathalász linket is.
A gyanús honlapot - www.ugyintezespolice-hu.com - a Rendőrség Ügyintézési Portál befizetésfunkciójának imitálásával működtetik - tették hozzá.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a rendőrség e-ügyintézési portálját kizárólag a https://ugyintezes.police.hu/ honlapcím beírásával lehet elérni.
A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?
A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.
Promóció
Tucatszor bukott meg a vezetési vizsgán, különleges cselhez folyamodott a férfi: így próbált jogosítványt szerezni
Összesen egy tucatszor bukott meg ez a férfi a vezetési vizsgán, ám a történet különlegességét az adja, hogy milyen furfangos cselhez folyamodott, hogy mégis megszerezhesse.
Tucatszor bukott meg a vezetési vizsgán, különleges cselhez folyamodott a férfi: így próbált jogosítványt szerezni
Összesen egy tucatszor bukott meg ez a férfi a vezetési vizsgán, ám a történet különlegességét az adja, hogy milyen furfangos cselhez folyamodott, hogy mégis megszerezhesse.
ElolvasomBorítókép: Getty Images Hungary














