18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

A nyolc legkegyetlenebb büntetés az emberi történelemből: felfoghatatlan brutalitással bántak a bűnösökkel

A történelem során számos olyan módszert használtak büntetésre, amik mai szemmel már nagyon brutálisnak tűnnek.

Brutális büntetések a történelemből

Már az emberi társadalom és civilizáció kialakulásának idején is elítélték azokat, akik szembeszállva a többséggel nagy kárt okoztak, vagy éppen egy társuk életét oltották ki. Az ilyen vétkesek a későbbi idők során is jelen voltak a közösségekben, így a büntetésükről is gondoskodni kellett.

Az akasztást, kővel dobálást vagy éppen az égetést már talán mindenki jól ismeri, hiszen a történelemkönyvekben is láthattuk, hogy sokszor ilyen módszerekkel fenyítették a gyilkosokat, árulókat vagy éppen a boszorkánynak vélt nőket.

Nemcsak gyors halállal, hanem kínzással is büntettek

Főként a középkorban nagyon elterjedt volt, hogy a bűnösöket a haláluk előtt még egészen embertelen kínzásoknak is alávetették, ám legtöbbször már ebbe is belehaltak az áldozatok kivégzés nélkül is. A vezetők ezzel nemcsak példát statuáltak: sokszor a saját szórakoztatásukra is használták a büntetéseket, hiszen élvezettel töltötte el őket a másik ember szenvedése. 

A legegyszerűbb és talán legkevesebb erőfeszítéssel járó kivégzési forma a hatalmas sziklákról való lelökés volt, a legtöbben az alul elterülő kövek miatt lelték halálukat, de sokan a vízben fulladtak meg. Irán még mindig ezt a módszert alkalmazza az állami kivégzéseknél.
Fotó: Universal History Archive / Getty Images Hungary
A véres sas a vikingek elképesztően brutális módszere volt. Az elítélt hátát kivágták úgy, hogy hozzáférhessenek a bordákhoz, amelyeket aztán eltörtek, és felfelé csavartak, hogy szárnyaknak tűnjenek. Ezután sót öntöttek a sebbe. Végül a tüdőt kihúzták, és a bordaszárnyakra terítették.
Fotó: Getty Images Hungary
A középkorban gyakran egy éhes vagy beteg patkányt vödörbe tettek, amit az áldozat csupasz hasán vagy mellkasán helyeztek el. Ezután a vödröt kívülről melegítik, és a patkány átrágja magát a bűnös húsán, és minden olyan szerven, amellyel a kifelé menet találkozik.
Fotó: Getty Images Hungary
Dél- és Délkelet-Ázsiában az elefántok nemcsak a közlekedésben vagy a csaták során, hanem a kivégzésben is segítették az embereket. Az áldozatokat egy vagy akár több elefánt alá helyezték, amik aztán kitaposták belőlük az életet.
Fotó: Getty Images Hungary
Angliában már a 13. században is létezett az a brutális módszer, miszerint az áldozat végtagjait négy lóhoz kötötték ellentétes irányban, majd ezek elkezdték húzni, ami hatalmas kínokkal és halállal járt. Főként a hazaárulókat büntették így és csak 1867-ben törölték el végleg ezt a büntetési formát.
Fotó: Getty Images Hungary
Szinte minden kultúrában népszerű kivégzési forma volt az élve megfőzés, ahol az elítéltet levetkőztették, majd ráöntötték a forrásban lévő folyadékot, általában vizet, olajat vagy kátrányt. Volt egy sokkal rosszabb változata is, amikor az elkövetőt hideg folyadékba helyezték, majd forrásig melegítették. Az élve megfőzött emberek általában két óra alatt meghaltak.
Fotó: Getty Images Hungary
Nemcsak főzték, hanem volt, hogy sütötték is az áldozatokat, mégpedig nyárson. Sokan már a vasrács által életüket vesztették, de voltak, akik csak a tűz felett lelték halálukat. Ezt sokszor alkalmazták a boszorkányoknál.
Fotó: Getty Images Hungary
A fehér kínzás nem jár fizikai fájdalommal, viszont hatalmas pszichológiai károkat okoz. Itt a fogoly cellája, ruhája, sőt étele is teljesen fehér. Az őrök fehéret viselnek, éjjel-nappal ég a villany, és nincsenek hangok. Ez nem középkori módszer, egy Amir Fakhravar nevű bűnösön 2004-ben is alkalmaztak fehér kínzást nyolc hónapig.
Fotó: Getty Images Hungary

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük