Egykor élő emberi testeken mutatják be, milyen tökéletes a szervezetünk
Az új Bodies kiállítás valódi emberi testeket és szerveket mutat be.

- Úgy szexi, hogy nem mutat túl sokat: divatos szettek, amiket a pánt nélküli felső tesz igazán nőiessé »
- Ezen a testrészen hamarabb mutatkoznak meg az öregedés jelei, mint az arcon: minden, amit a kézbőr ápolásáról tudnod kell »
- Serkenti az emésztést és hosszan eltelít: friss, gyümölcsös smoothie, ami segít beindítani a fogyást »

- Soma lányának esküvői fotója: a 29 éves Hanna különleges menyasszony volt
- Kvíz! Emlékszel az általánosban tanult versekre? 8 idézet szerzőjére kérdezünk rá
- Kvíz! Átmennél most az elsősegélyvizsgán? 8 kérdés, amire nem csak a jogsi miatt kell tudni a választ
- Az 5 legrosszabb élelmiszer, ami rontja a vérkeringést: szűkítik az ereket, emelik a koleszterinszintet
- 22 évesen vesztették életüket a magyar sziámi ikrek: kegyetlenül kihasználták, vásárban mutogatták őket
2008 és 2018 után idén február végén visszatér a Bodies kiállítás Budapestre, a Bálna mintegy 1500 négyzetméterén. A Bodies 2.0 - A bennünk rejlő univerzum című tárlat valódi, egykor élő emberi testeket és szerveket mutat be abból a célból, hogy a látogatók megértsék saját testük működését, így felértékelődjön egészségük megőrzése is.
A mostani az eddigi kiállításoktól eltérve más megközelítésből mutatja meg a látogatóknak, hogy mennyire bonyolult és tökéletes az emberi szervezet. A kiállítás részletesen feltárja testünk felépítését és egyediségének lenyűgöző nagyszerűségét.
Preparált testek a Bodies 2.0 kiállításon
A tárlaton új, eddig soha nem látott testek kerülnek bemutatásra. A Bodies 2.0 - A bennünk rejlő univerzum egy tudományos, oktató kiállítás, amely mintegy 200 preparált szervet és egész testet mutat be az érdeklődőknek, amelyeket úgynevezett plasztinációs eljárással őriztek meg az utókor számára.

A plasztinációs eljárás egy viszonylag új tartósítási módszer, amely a testből a vizet és a lipideket elvonja, majd folyékony műanyaggal helyettesíti, amely megszilárdulása után egy tartós anatómiai mintát formál. A folyamat mikroszkopikus szinten képes sértetlenül megőrizni a test legfinomabb, legtörékenyebb szövetét is.
Hiteles preparátumokat eredményez, amelyek vizsgálata, tanulmányozása egyszerű, így rengeteg titkot, fel nem tárt információt, adatot tudhatunk meg a szervezetünkről. Mindezt érthetően, a mobilunkra ingyenesen letölthető, többnyelvű, hangos tárlatvezető applikáción keresztül, illetve a kiállítás területén dolgozó orvostanhallgatók segítségével.

A kiállítás betekint a bőrünk alá, feltárja testünk felépítését, rávilágít az egyedi összetettségre. A látogatók az egyedülálló, impozáns környezetben testközelből létesíthetnek kapcsolatot az emberi preparátumokkal, ezáltal belelátnak saját szervezetük működésébe is. A kiállítás megismerteti mindazokat a szerveket, amelyek a gondolkodásért, a légzésért, a mozgásért felelősek, valamint bemutatja a vérkeringés autópályáit, amely a motort folyamatosan mozgásban tartja.
A kiállítás bemutatja az emberi testet kutató tudományágak történetét is, érzékletesen szemlélteti, hogy az emberiség hova jutott a saját testének megismerésével kapcsolatban Galen anatómia vázlatai óta.

A Bodies 2.0 során egy moziteremben vetített dokumentumfilm is segít a látogatókat bevezetni a saját testük eddig ismeretlen világába. A kiállítás melletti VR-teremben további tematikus videókat és játékokat ismerhetnek meg az érdeklődők, illetve a tárlathoz kapcsolódik egy speciális greenbox fotósarok és ajándékshop is.
A Bodies 2.0 - A bennünk rejlő univerzum 2020. február 26-tól tekinthető meg a Bálnában. Cím: 1093 Budapest, Fővám tér 11-12.
Fotók: EMS Entertainment LLC
10 kérdéses kvíz az emberi testről
Bár a biológiadolgozatra a középiskola után már sokaknak nem kell készülniük, nem árt tisztában lenni a test működésével és néhány egyszerűbb anatómiai kérdéssel sem. Tíz kérdésből hányat találsz el?
OLVASD EL EZT IS!

- tudomány
- neandervölgyi