Új módszer jöhet a chip helyett: kíméletesebben azonosítanák a kutyákat

Egy kínai cég a négylábúak fájdalommentes azonosítási módszerét teszteli, ami nemsokára leválthatja a beültethető chipet.

Hamarosan könnyebb lesz azonosítani a kutyákat - Új megoldás beültethető chip helyett
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az ebtartók bizonyára jól tudják, hogy 2013 óta már Magyarországon sem döntés kérdése, hanem kötelező előírás a mikrochip beültetése, melynek lényege a kedvencek chip alapján történő regisztrációja.

A chip egy rizsszemméretű eszköz, amit a nyak bal oldalán a bőr alá helyeznek, és bár nincs káros hatása a kutya egészségére, lehetnek kockázatai, azaz néha előfordulhat, hogy nem működik a jeladó, vagy elcsúszik a szerkezet a testében. A kínai Megvii vállalat ezért sokkal egyszerűbb azonosítóeljárást alkalmazna, melynek köszönhetően nem kerül áramkör a kutyák bőre alá. 

Beültethető chip helyett orrlenyomat-olvasás

A hírt az Abacus News hozta le elsőként, miszerint a cég jelenleg is teszteket végez a módszer tökéletesítésére: a technológia lényege, hogy algoritmusok segítségével beazonosítsák a kutyákat az orrlenyomatuk alapján, méghozzá az okostelefon kamerájával és a direkt erre a célra kitalált telefonos applikációval. A fejlesztők szerint a módszer leginkább az emberi ujjlenyomat-olvasáshoz hasonlít.

Embert ujj-, kutyát orrlenyomatáról

Az All Pet News szerzője szerint, ahogy az emberek beazonosíthatók az ujjlenyomatukról, úgy a kutyák is az orrlenyomatukról. Az ebeknek ugyanis teljesen egyedi az orrlenyomatuk, ami közelről nézve éppen olyan apró barázdákból áll, mint amilyenek az emberi ujjakon megfigyelhetők. 

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Még a chip és az orrlenyomat-leolvasó bevezetése előtt a kutyatalpakon lévő párnalenyomat olvasásával is próbálkoztak, ám ez végül pontatlannak bizonyult. Így maradt az orrlenyomat, ami nagy segítség lehet a jövőben. Annál is inkább, mivel a cég jelentése szerint az algoritmusok kilencvenöt százalékos pontossággal dolgoznak, és mostanáig tizenötezer kutyának segítettek  hazatalálni.

2019 legjobb kutyás fotói

2019-ben közel hétezren csatlakoztak az eseményhez több mint hetven országból: többek között Brazíliából, Kanadából, az USA-ból, Kínából, Oroszországból, Ausztráliából és Új-Zélandról. Összesen hat kategóriában lehetett benevezni a blökiket, a szervezők pedig külön díjazták a 12-17 év közötti kutyákat, a 11 év alattiakat, valamint a terápiás-segítő kutyákat. Az idei év abszolút nyertese a svájci származású Denise Czichocki és kutyusa, a 14 éves podenco, Merlin. De természetesen minden induló imádni való.

Ezek 2019 legjobb kutyás fotói: ma már nem látsz cukibbat

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képek forrása: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük