Emberi csontokat is találtak az aggteleki Baradla-barlangban - Képeken a feltárás
Az aggteleki Baradla-barlang Európa egyik leggazdagabb régészeti lelőhelye.
Közös ásatást végzett az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság és az ELTE Régészettudományi Intézet az aggteleki Baradla-barlangban. A régészeti feltárás során középső újkőkori használati tárgyakra és emberi csontokra bukkantak, valamint előkerült egy i. e. 15-14. századból származó késő bronzkori leletegyüttes is.
A Baradla természeti értékét felismerve 1925-ben nyilvánították nemzeti kinccsé. A magyar állam tulajdonát képező barlang védelmét ma az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság látja el, és Európa egyik leggazdagabb barlangi lelőhelyeként tartják számon.
Történelmi kincsesbánya
Az aggteleki bejárat előtti építkezések miatt végzett leletmentő ásatások során 1969-ben Korek József, 1996-ban pedig Rezi Kató Gábor vezetésével a Magyar Nemzeti Múzeum régészei nagy mennyiségű újkőkori és késő bronzkori leletet - sírokat, cölöplyukakat, házalapot, padlószintet, tűzhelyet és kemencét - találtak. Megállapították, hogy a térségben még vannak érintetlen őskori rétegek. Nézz meg néhány fotót a legutóbbi régészeti feltárásról!
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- szlovákia
- világörökség