Ha van valami, ami a rácsodálkozás örök és kiapaszthatatlan forrása, akkor az az élővilág, mely milliónyi különleges tulajdonságot vonultat fel.
Az állatok sokfélesége nem véletlen: különböző képességeikkel, így a gyorsaságukkal, éles látásukkal, vagy egyensúlyérzékükkel lenyűgöző módon alkalmazkodtak ahhoz az élőhelyhez és életmódhoz, amelyben élnek. Tehetségük nemcsak külön-külön szemlélve, de egymáshoz viszonyítva is érdekes. Egyes fajok például azzal emelkednek ki a többiek közül, hogy elképesztő magasságokba képesek felugrani. A föld faunája megannyi tehetséges ugrórekordert felsorakoztat. Közöttük az abszolút győztes egy olyan élőlény, mely arányaiban olyan magasra képes felszökkenni, mintha egy ember helyből felpattanna az Eiffel-torony csúcsára.
Képeken a legjobb ugrók
A következő képeken tíz olyan állatot mutatunk be, melyet az állatvilág magasugró-olimpikonjainak is nevezhetnénk. Meglepő, hogy minden állat közül melyik képes arányaiban a legmagasabbra szökkenni.

A puma (Puma concolor) megdöbbentő módon akár 5 méter magasra is felugrik, vagyis könnyűszerrel fel tudna pattanni egy zsiráf fejére.

Apropó, macskafélék - az oroszlán (Panthera leo) ugyancsak nagyszerű akrobata: akár 4 méterre is képes felugrani.

A fehérfarkú nyúl (Lepus townsendii) akár 3 méterre is felugrik, de nemcsak ez a képessége elismerésre méltó, hanem a sebessége is, ami elérheti az 55 km/órát.

A vörös kenguru (Osphranter rufus) akár 1,8-3 méterre is felpattan. Ez azt jelenti, hogy akár két egymás vállán álló gyereken képes lenne átívelni.

A kenguruegér (Microdipodops pallidus) nem véletlenül kapta a nevét. Ausztrál névrokonához hasonló tartásban, hátsó, izmos lábain ugrál, és szinte ugyanolyan magasra ugrik: akár 2,7 méter magasra is felér.

Az impala (Aepyceros melampus) vízszintesen és függőlegesen is hatalmas távolságra képes szökkenni. Vízszintesen 3, függőlegesen akár 2 méterre is el-, illetve felugrik. Erre azért van szüksége, hogy megmenekülhessen a ragadozók elől.

A vérfoltos kabóca (Cercopis vulnerata) kicsi, csupán 1-1,5 cm hosszú rovar, de magassága 70-szeresére, tehát akár 70-105 cm-re is fel tud ugrani.

A szöcskék (Tettigonioidea) lába felér egy beépített katapulttal: 25 centire is felugranak, ami méretükhöz képest roppant nagy magasságnak számít.

A bolhák (Siphonaptera) a világ legjobb ugrói: 13,2 cm-re is felugranak. Talán kevésnek tűnhet, ám a méretükhöz képest ez épp olyan magas, mintha egy ember egyszeriben felpattanna az Eiffel-toronyra.

Végül az óceán csúcstartójára is érdemes kitérni: a delfinek mintegy 3,5 méterrel a vízfelszín fölé képesek felugrani. A legmókásabb az, hogy mindezt pusztán sportból csinálják, hiszen a vízi életmódra rendezkedtek be.