Így hat a háziállatok jelenléte az emberre a koronavírus-járvány idején

A háziállatok sokat segítenek a bezártság elviselésében egy felmérés szerint.

Állatok hatása az emberre
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A háziállatok jelenléte sokat segít abban, hogy könnyebben átvészeljük a kijárási korlátozással járó bezártságot - derült ki egy felmérésből, amely a magyar állattartók megkérdezésével jött létre.

A napokban készített reprezentatív kutatásból kiderült, hogy az otthon töltött idő alatt a magyar állattartóknak átlagosan több idejük jut kis kedvenceikre, és sokan kutyájukhoz vagy macskájukhoz fordulnak lelki támaszért. A koronavírus-járvány miatti rendkívüli helyzetben azonban a kisállatok is rendkívüli törődést igényelnek - olvasható a Nestlé csütörtöki közleményében.

A háziállatok hatása az emberre

A reprezentatív kutatás során arról kérdezték a magyar állattartókat, hogy miként élik meg a járványt, és hogyan gondoskodnak kedvenceikről ebben a rendkívüli helyzetben. Az eredményekből kiderült, hogy a válaszadók az otthoni munkavégzés egyik legnagyobb előnyének azt tartják, hogy maguknak oszthatják be a napirendjüket - 73% -, és több idejük jut négylábú barátaikra, akikről így könnyebben tudnak gondoskodni - 43%. A harmadik legnépszerűbb válasz szerint a háziállatok segítenek a kikapcsolódásban, közelségük pedig jó hatással van a közérzetre.

A kutatás arra is választ keresett, hogy miként élik meg a bezártságot a kutyák és a macskák. A kitöltők 59%-a szerint kedvenceik kifejezetten örülnek az együtt töltött időnek, a gazdik 42%-a pedig továbbra is odafigyel arra, hogy rendszeresen sétáltassa kutyáját.

A felmérés szerint a járvány ideje alatt a válaszadók többsége úgy kezeli háziállatát, mint egy plusz családtagot, aki folyamatos törődést igényel. De jelentős számban vannak azok is, akik már-már pszichológusként tekintenek házi kedvencükre, akivel mindent meg lehet "beszélni". Ez azért fontos, mert már több korábbi kutatás is igazolta, hogy a kutyák és macskák jelenléte hosszú távon csökkenti a vérnyomást, a stresszt és a depresszió tüneteit, ezzel együtt pedig növeli a munkahelyi teljesítményt és a kreativitást is.

A cikk az ajánló után folytatódik

Játssz a Gösserrel!

Vásárolj 2 db Gösser terméket, töltsd fel a kódot a Screvo App-ba és nyerj!

Advertisement

Promóció

- Ahogyan házi kedvenceink vigyáznak ránk ebben a rendkívüli időszakban, úgy kell nekünk is kiemelt figyelmet fordítanunk ápolásukra, ellátásukra, egészségükre - hívta fel a figyelmet a tanulmányról szóló beszámolóban Márton Kinga állatorvos.

- Fontos, hogy tegyük meg az előzetes óvintézkedéseket a kedvencek ellátásához, felügyeletéhez arra az esetre is, ha lebetegednénk: gondoskodjunk helyettesítőkről és minimum két hétre elegendő eledelről. Hagyjunk kedvencünknek időt és teret arra, hogy alkalmazkodni tudjon a megváltozott körülményekhez, napirendhez, hogy ő is egészséges maradhasson mentálisan. Sétáltatás közben is tartsuk be a higiéniai ajánlásokat, és segítsünk a környezetünkben lévő rászorulóknak, legyen szó akár az állateledel beszerzéséről, akár a házi kedvenc sétáltatásáról - foglalta össze.

A közlemény szerint a Nestlé 2011 óta folyamatosan segíti kiemelt együttműködő partnerét, a HEROSZ budapesti állatotthont. A koronavírus-járvány miatti nehéz helyzetben most negyedmillió adag állateledelt ajánlottak fel a magyarországi menhelyeknek, amelyet a Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség segítségével fog eljuttatni az állatotthonokba.

Fotók: Getty Images

Ilyen az élet egy macskával valójában

Tény, hogy a macskák egyik kedvenc elfoglaltsága a szundikálás, és minden alkalmat meg is ragadnak, hogy eme szenvedélyüknek hódoljanak. Ám az ébren töltött időben tesznek róla, hogy a gazdi ne unatkozzon, és már a puszta jelenlétükkel is képesek feldobni a hangulatot.

Ilyen az élet egy macskával valójában: 10 tipikus jelenet a mindennapokból

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük