5 rossz módszer, ahogyan egy állásra jelentkezhetsz: így nem fognak visszahívni!
Ha már a jelentkezéskor hibát ejtesz, esély nélkül indulsz.
Érdemes jól átgondolt pályázatot küldeni egy álláshirdetésre, mert már a jelentkezés pillanatában eldőlhet a sorsod.
Ha az alábbi hibák valamelyikét elköveted, saját magad alatt vágod a fát, mert ezek miatt már az első körben kieshetsz az esélyesek közül.
Nem megfelelő külalak
Nemcsak az a fontos, hogy egy önéletrajz informatív legyen, de sorsdöntő lehet a külalak is. Törekedj rá, hogy a CV már ránézésre is letisztult legyen: ne használj a Comic Sanshoz hasonló bohókás, vidám betűtípust, inkább valami klasszikus, komoly alakot válassz, mint például a Times New Roman.
A tartalom összeállításánál is igyekezz minél logikusabban és átláthatóbban összeszedni a legfontosabb adataidat - korábbi cikkünkben megismerheted az önéletrajzíráskor leggyakrabban elkövetett hibákat, kattints ide!
Felületes olvasás
Minden esetben olvasd végig az álláshirdetést az első betűtől az utolsóig, ha kell, akár többször is, mielőtt jelentkezel rá. Ha ugyanis nem a kiírtak szerint adod be a pályázatodat, nem foglalkoznak majd vele. Ha kérik, hogy jelezd a fizetési igényt, tedd meg, ha pedig próbamunkát is mellékelni kell a jelentkezéshez, ez se maradjon el. Figyelj a határidőre is, hiszen ha a megadott dátumtól eltérő időpontban küldöd el az anyagod, máris lecsúsztál a munkáról.
Rossz helyesírás
Hiába lennél tökéletesen alkalmas egy munkára a képzettséged és a tulajdonságaid alapján: ha rossz helyesírással adod be a jelentkezésed, valószínűleg el sem jutnak majd az önéletrajzod lényegi részéhez. Nagyon rossz képet festesz magadról, ha a szöveg tele van hibával. Ha nem vagy biztos magadban, nézesd át valakivel a pályázatodat, de a szövegszerkesztő program helyesírás-ellenőrzője is a segítségedre lehet.
Téves elképzelések
Nem érdemes próba-szerencse alapon olyan álláshirdetésre jelentkezni, amelyről a szíved mélyén te is tudod, hogy nem neked szól. Nem árt tisztában lenni azzal, milyen munka való neked, és felesleges másra pályázni, főleg, ha nincs benne tapasztalatod - még ha valamiért meg is kapnád az állást, nem valószínű, hogy hosszú távon működne a dolog.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Valótlan állítások
Nem szabad hazudni az önéletrajzban a siker érdekében, mert egyrészt úgyis kiderül, ha valótlant állítottál, másrészt nem véletlenül kérnek bizonyos ismereteket, gyakorlatot, hiszen erre szükség lesz a munkavégzés során. Felesleges köröket futsz, ha olyasmit is beleírsz a CV-be, ami nem igaz, ráadásul átvered a munkaadót, ami máris hátrányt jelent.
OLVASD EL EZT IS!