Ezek voltak az év legjobb űrfotói - Korábban soha nem készültek hasonló képek

A lenyűgöző felvételeknek hála sokkal jobban megismerhetjük a minket körülvevő világegyetemet.

2020 legjobb űrképei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár 2020 nem az emberiség legjobb éveként vonul majd be a történelembe, még így is számos olyan esemény történt idén, amire jó lesz majd később visszatekinteni.

Nemcsak rengeteg tudományos áttöréssel gazdagodott a világ, de az űrkutatást sem szüneteltették, így csodálatos felvételek készültek a minket körülvevő univerzumról, és annak eddig soha nem látott oldaláról is.

Képeken az űr leglátványosabb pillanatai 2020-ban

A világ legfejlettebb űrkutatói központjaiban folyamatosan azon dolgoznak a tudósok, hogy a lehető legtöbbet megtudják a világegyetem kialakulásáról és annak működéséről. Ehhez rengeteg olyan műszerre van szükségük, amik nemcsak adatokat, hanem képeket is készítenek, de sokszor egy-egy illusztráció is annyira valósághű és látványos lesz, hogy mindenkit lenyűgöz - nem csak a kutatókat, az emberek nagy részét is.

A Daniel K. Inouye naptávcső januárban készítette ezt a felvételt, amin a Nap felszíne látható - soha korábban nem készült ennyire nagy felbontású és részletes fotó az égitestről. Ezen nagyjából minden "cella" akkora a valóságban, mint Texas állam.
Fotó: NSO / AURA / NSF
A NASA a Hubble teleszkóp 30. évfordulója alkalmából új infravörös képet adott ki egyik legismertebb fényképéről, a Sas-köd Teremtés Oszlopairól. Az 1995-ben híressé vált fotó "frissített" változatán a technológia segítségével a Carina-köd is megjelenik, amelyet a Gemini South teleszkóp kapott lencsevégre.
Fotó: NASA/ESA/Hubble Heritage team
A Jupiter kavargó viharai, melyeket a Juno űrszonda vett fel, mindössze 25 120 kilométerre a bolygó felett.
Fotó: NASA / JPL / SWRI / MSSS
A Curiosity marsjáró hihetetlen, 1,8 milliárd megapixeles panorámájának egy része a Marson.
Fotó: NASA
Augusztusban a Nemzetközi Űrállomásról készített gyönyörű fotó két látványos légköri jelenséget örökített meg a Föld körül: egy izzó aurora (zöld) és légragyogás (narancs) találkozott.
Fotó: NASA
A C/2020 F8 (SWAN)-üstökös májusban sokakat meglepett érkezésével, mert előtte inkább az Atlas-üstökös keltett feltűnést.
Fotó: Christian Gloor / Flickr
Ezen az illusztráción a Tejút valaha készült legrészletesebb térképe látható, amely páratlan pontossággal tárta fel közel 1,812 milliárd csillag helyét.
Fotó: ESA / Gaia / DPAC
Újraalkották a Szaturnusz bolygó ábrázolását, a képen láhatók a holdjai, Enceladus és Mimas is
Fotó: NASA, ESA, A. Simon (Goddard Space Flight Center), M.H. Wong (University of California, Berkeley), and the OPAL Team

(Borítókép forrása: Getty Images Hungary)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük