5 szuper trükk, hogy a legszebb ruhákat szerezd be a turkálókban: amit mindenképpen nézz meg vásárlás előtt

Így találhatod meg a legtökéletesebb darabokat a használtruha-üzletekben: hasznos tippek, ha turkálóban vásárolnál.

Tippek használtruha-vásárláshoz
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A környezetvédelem szempontjából igen fontos lenne, hogy minél többen tegyék le voksukat a tudatos vásárlás mellett. Ennek egyik legjobb módja, ha használtruha-üzletekben szerzed be a szükséges darabokat.

A turkálókban vásárolni azonban néha nem egyszerű, hiszen időigényes felkutatni a tökéletes, minőségi vagy épp az ízlésedhez passzoló szetteket. Éppen ezért érdemes pár dologra odafigyelned, és néhány trükköt bevetned ahhoz, hogy a legszebb ruhákat találd meg a boltokban, és valóban hasznos, sikeres legyen a vásárlás.

Mikor indulj a turkálóba vásárolni?

Az általában üzlettől függ, hogy mikor érkezik új árukészlet, ezért érdemes ennek utánanézned, sőt akár fel is hívhatod őket azért, hogy megtudakold az időpontot. Ajánlott a ruhák beérkezése napján vagy másnap elsietned a boltba, hogy a lehető legjobb dolgokat foghasd ki. Általában egyébként az év két időszakában, decemberben és januárban, valamint áprilisban érkeznek a legnagyobb szállítmányok, ezért ezen hónapok elején még több szuper szettet szerezhetsz be a turkálókban.

Nézz szét a boltok között!

Bár a nagy használtruha-üzletekben gyakran szélesebb a kínálat, ezeket gyorsabban el is kapkodják. Érdemes ezért körülnézned, merre találsz kisebb boltokat, ugyanis ezekben néha különlegesebb kincsekre lelhetsz. Ráadásul, mivel kevésbé ismertek, kisebb rá az esély, hogy pillanatok alatt elviszik az összes új, esetleg kicsi vagy nagy méretű ruhát.

Egy lista sokat segít

Mielőtt vásárolni indulsz, nézz körül alaposan a szekrényedben, és gondold át, mire van szükséged. Nézd meg, mi az, amit mindenképpen be szeretnél szerezni, majd fontold meg azt is, hogy mi az, ami később fog kelleni, esetleg, amire már régóta vágysz. Írj ezekről egy listát, vidd magaddal a turkálóba, és igyekezz ez alapján, tudatosan keresgélni. Ez a módszer egyrészt megkönnyíti és felgyorsítja a folyamatot, másrészt pedig segít abban, hogy ne vegyél felesleges dolgokat

Próba szerencse

A használtruha-üzletekben általában mindenből egy-egy darab van, ezért ha valamin megakad a szemed, akkor ne késlekedj, fogd meg, és vidd magaddal a próbafülkébe. Mindent nézz meg magadon, ami egy kicsit is megtetszik, és amire szükséged van, mert ha később mész vissza érte, igen kevés esély van arra, hogy még ott lesz a kiszemelt ruha.

Amit mindenképpen nézz meg vásárlás előtt

Ha beleszerettél valamibe, fontos, hogy alaposabban megnézd. A stylistok szerint a turkálókban érdemes az egyszerűbb, letisztultabb darabokat választani, amelyekről nem gondolod majd úgy néhány hét vagy hónap múlva, hogy már kimentek a divatból, vagy már nem passzolnak a stílusodhoz. Gondold át, valóban viselnéd-e, és illik-e a szekrényedben található szettekhez.

ruhavasarlas 1
Fotó: Highwaystarz-Photography / Getty Images Hungary

Ezután vedd szemügyre jól az anyagot. Nem fakult ki sehol? Nem kopott? Nem vékonyodott el? Ha ezekre a kérdésekre mind nemmel felelhetsz, akkor megfelelő lehet a kiválasztott ruha. A legjobb, ha még benne van a gyári papírcímke, ez azt jelenti, hogy még senki nem hordta. Azt azonban még nézd meg, nincsenek-e leszakadva a gombjai, működik-e rajta a cipzár, illetve nem foltos-e. Amennyiben koszos a kiválasztott darab, jobb, ha rákérdezel, visszahozhatod-e, ha nem jön ki a folt. A legtöbbször ugyanis - jó esetben - tisztítás után kerülnek a turkálóba a szettek, ezért ha akkor nem tűnt el a szennyeződés, akkor valószínűleg otthon sem tudod majd kiszedni. Az apróbb varráshibák még könnyen helyrehozhatóak házilag, de például a megtört, berepedezett bőrt, a hibás, károsodott díszítést, a piszkos vagy összecsomósodott szőrmét nem tudod újra széppé varázsolni otthon.

És ami mindezek mellett még fontos: ne a márka, hanem a minőség és az ízlésed alapján válogass. Sokan bedőlnek a címkék feliratainak, ám az az igazság, hogy a használtruha-üzletekben is rengeteg hamisítványt találhatsz, ezért jobb, ha nem erre koncentrálsz. Attól, hogy dizájnerdarabnak tűnik, egyáltalán nem biztos, hogy az. De ha mégis, akkor sem érdemes csupán azért megvenned, mert márkás.

Ha mindezekre odafigyelsz, sokkal könnyebben lelhetsz rá a legdivatosabb, legtökéletesebb darabokra a turkálóban. És ami még lényeges: ha nem találod meg elsőre, amit kerestél, ne add fel, és nézz körül más üzletekben is.

Ruhamentő házi trükkök

Beszürkült fehérnemű vagy kifakult ruhák? Esetleg makacs, kellemetlen szag a cipőkben? Ezekre mind léteznek egyszerű megoldások, melyeket bárki be tud vetni, méghozzá vagy fillérekből, vagy teljesen ingyen. A következő módszerek megmentik a ruhákat attól, hogy ki kelljen dobnod őket: ezeket mindenkinek ismernie kellene.

Ezt add a mosáshoz, hogy újra fehér legyen a beszürkült fehérnemű - 8 trükk, ami megmenti a ruhákat

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük