Feltölti, feszesíti és belülről hidratálja a bőrt - A sportolók kedvenc táplálékkiegészítője az arcot is szebbé teszi
A sportolók körében népszerű ez az étrend-kiegészítő, ugyanis segít az izomépítésben, de annak is érdemes tenni vele egy próbát, aki a bőrét szeretné simábbá, feszesebbé és ragyogóbbá varázsolni.
A kreatin nem véletlen a sportolók egyik közkedvelt táplálékkiegészítője, ugyanis biztonságos és hatékony kiegészítője az izomépítésnek, de nem csak azok számára hasznos, akik a testüket szeretnék formálni.
Rengeteg más, pozitív hatása is van ugyanis az egészségre nézve, sőt a bőr is profitál abból, ha beépíted a napi vitaminrutinodba.
Mire jó a kreatin?
A kreatin - ami nem keverendő a haj számára hasznos keratinnal, amiről ide kattintva olvashatsz többet - egy több aminosavból álló szerves vegyület, amely alapvető szerepet játszik a sejtek, legfőképpen az izomrostok energiaellátásában. Utóbbiak tartalmazzák a szervezet teljes kreatinkészletének hozzávetőlegesen 95%-át.
A test három aminosavból képes előállítani, argininből, glicinből és metioninból, de persze bizonyos ételekben is megtalálható, legnagyobb mennyiségben a húsokban, a halakban és a tejtermékekben. A májban, a vesékben és a hasnyálmirigyben termelődik, és a szervezet leginkább az izmokban raktározza foszfokreatin formájában.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Leginkább azok szedik, akik számára az izomépítés a cél, ugyanis növeli az állóképességet és a teljesítményt edzés közben, elősegíti az izomtömeg növekedését és a regenerációt is. Emellett hozzájárul a normál agyi funkciók helyreállításához, javítja a memóriát, a gondolkodást és a koncentrációs képességeket, de hozzájárul az ideg- és immunrendszer egészséges működéséhez is.
Így hat a bőrre
A sportolók körében népszerű étrend-kiegészítőnek a bőrre gyakorolt hatása azonban már kevésbé ismert, pedig kívülről és belülről is nagyon hasznos. A kreatin növeli a sejtek hidratáltságát és energiaellátását, serkenti a kollagéntermelést, feltölti, feszesíti és táplálja az arcot. Segít halványítani a ráncokat, a finom vonalakat, és ragyogóbbá teszi a bőrt. A kreatintartalmú arcápolók a hiperpigmentáció ellen is felveszik a harcot, csökkentik a sötét foltokat, és élettel telivé varázsolják a bőrt. A Nivea termékei közt például találsz ilyeneket.
A szervezet kreatintermelése - ahogy kollagéntermelése is - az idő előrehaladtával csökken, ezért érdemes odafigyelni a pótlására. Az ajánlott kezdő napi bevitel 3-5 gramm között mozog, melyet később 10-20 grammra is lehet növelni főleg akkor, ha az ember rendszeresen sportol, és az izomtömeg növelése is a cél. Minden esetben olvasd el a megvásárolt termék tájékoztatóját, az ajánlott napi adagot pedig semmiképp ne lépd túl.
Ha pedig nemcsak kreatint, hanem kollagént is beszereznél, itt mutatunk néhány valóban hatásos, minőségi változatot árakkal és lelőhelyekkel együtt.
Bőrtünetek, melyek durva vitaminhiányra utalnak - Alig van, aki felismeri, pedig ősszel egyre gyakoribb
Jól látható tüneteket okoz a bőrön, sokan mégsem ismerik fel, hogy ez áll a háttérben.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)