Miért nem veszik le soha többé esküvő után a lábujjgyűrűt az indiai nők? Nem csak a házasság szimbólumaként hordják
A lábujjgyűrű fontos szerephez jut az indiai kultúrában, a nők nem csak a házasságkötés miatt hordják.
Az indiai kultúrában a lábujjon viselt gyűrű többet jelent egyszerű kiegészítőnél. A legtöbb nő egész életében büszkén viseli az ékszert.
A lábujjgyűrűt a hindu vallás szerint csak a férjezett asszonyok hordhatják, ám az mégsem csak a kapcsolati helyzetüket mutatja meg, úgy gondolják, hogy az egészségükre is jó hatással van.
A hagyomány és a vallás határozza meg a viselését
A lábujjgyűrű, azaz bichiya Indiában egyértelműen jelzi, hogy az adott nő férjnél van. Az asszonyok házasságkötésük után nem is nagyon veszik le az ékszert, legalább olyan nagy becsben tartják, mint a kezük ujjára húzott gyűrűt. A lábujjon viselt kiegészítők általában ezüstből készülnek, és párban hordják őket a második lábujjaikon. Hagyományosan kifejezetten díszesek, bár napjainkban a modernebb, letisztultabb változatok is egyre nagyobb teret hódítanak.
Az is előfordul, hogy mindkét lábon 4-4 ujjon jelenik meg az ékszer, ilyenkor a kisujj marad ki. A bichiya azért nem készülhet aranyból, mert azt a nemesfémet nagyon nagyra becsülik, az istenek fémének, illetve Laksmi, a gazdagság istennője szimbólumának tartják, így aztán a derék alatti viselését nem tekintik helyénvalónak.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Korábban a tradíciók szerint egyébként a nagylábujjakon hordták a gyűrűt, ami a nő feleség és testvér státuszát is jelezte egyben. Amennyiben az asszony férje vagy testvére elhuny, a nő az egyik lábáról leveszi a gyűrűt, de a másikon fennhagyja, ami azt is jelzi, hogy van még, aki megvédje őt, és a gondját viselje. A hindu vallás előírásainak értelmében a második lábujjon csak a férjezett nők viselhetik a gyűrűt, a hajadonok olykor a harmadik ujjukra húzzák.
A termékenység miatt is hordják
Az ájurvéda, India hagyományos, természetes orvostudományi rendszere szerint a lábujjgyűrű jó hatással lehet a szexualitásra és a termékenységre is, mindkettő fontos szerepet játszik a házasságban.
A magyarázat az, hogy úgy tartják, a második ujj az idegek révén direkt összeköttetésben áll a méhhel, így az ujjra gyakorolt nyomás hozzájárul a szerv egészségének megőrzéséhez, valamint a menstruációs ciklus beállításához. Mindemellett az ezüstről úgy gondolják, hogy a rossz energiákat távol tartja, a pozitívakat pedig bevonzza.
A férjezett hindu nők megkülönböztetésére szolgáló jel a bindu is, azaz a homlokukon viselt pirosas színű pötty. A hagyományos esküvőn a hajválasztékba festett piros vonal kerül, ez a szindur, amit először ünnepélyes keretek között a férj ken fel, később az asszony mindennap maga gondoskodik róla.
A hosszú hajú nők faluja
Huangluo lányai és asszonyai híresek hosszú és fényes, gyakran földig érő hajzuhatagjaikról, aminek az egész világ csodájára jár. Életükben csak egyszer vágják le tincseiket.
Életükben csak egyszer vágják le a hajukat a nők a kínai faluban: csodájára járnak bokáig érő tincseiknek
A kínai Huangluo női híresek csodás, hihetetlenül hosszú hajzuhatagjukról, melyet egész életükben csak egyszer vágnak le.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- india
- érdekességek a világból