Ennyiszer és így kellene zuhanyozni a szakértő szerint - Te helyesen csinálod?

Nagyon sokan esnek durva túlzásokba vagy hanyagok.

Hogyan kell zuhanyozni?
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A zuhanyzás a többség számára a mindennapi rutin része, így általában fel sem merül, hogy lehet esetleg rosszkor vagy éppen rosszul zuhanyozni. A szakértők szerint azonban ez gyakoribb, mint gondolnád!

A helytelenül végzett zuhanyzás valójában roppant káros lehet a bőrre, sőt, a személyes higiénia sem javul feltétlenül, ha gyakrabban zuhanyozik valaki. Tudd meg, milyen gyakran, mikor és pontosan hogyan is kellene jól csinálni!

Milyen gyakran kell zuhanyozni?

A legtöbben minden egyes nap zuhanyoznak, holott ez a bőrgyógyászok és bakteriológusok szerint nemcsak felesleges, de akár ártalmas is lehet.

A helyes mennyiség nagyjából heti egy-két, esetleg három alkalom lenne, ez ugyanis ülőmunka mellett bőséggel elegendő ahhoz, hogy sose legyen testszagod. Természetesen a nehéz fizikai munka, az edzés és minden más olyan tevékenység, melynek során erősen izzadsz, kivételt jelent és abszolút indokolttá teszi a sűrűbb zuhanyzást.

A túlzás azért nem javasolt, mert ezzel megfosztod a bőrödet azoktól az anyagoktól, amelyeket saját védelmében termel, így könnyen kiszáradhat, lassabban gyógyul, sőt, a bakteriális fertőzésekkel szemben is érzékenyebb lesz.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Reggel vagy este jobb zuhanyozni?

A reggeli zuhanyzás főleg azoknak ajánlott, akik zsíros bőrrel rendelkeznek, éjszaka ugyanis erősen felhalmozódhat a test által termelt zsírmennyiség. A reggeli zuhany emelt kiválóan alkalmas reggeli ébresztőként, a kreativitás beindítására, sőt, lazításként és tisztálkodásként is szinte kötelező, ha reggelente edzel.

Az esti zuhany nemcsak az elalvást könnyíti meg, de kíméletes a száraz bőr számára, mely éjszaka könnye regenerálódhat. Emellett nagyon fontos akkor, ha a munkád során különböző anyagok, például jelentős mennyiségű por kerülhetnek a bőrödre.

A népszerű kozmetikum másodfokú égési sérülést okoz - Pattanásokra ajánlják

Nézegess képeket!

Elolvasom

Hogyan kell zuhanyozni?

Sajnos korántsem ideális, ha szívesen áztatod magadat fél óráig a gőzölgően forró vízben. A magas hőfokú víz jobban oldja a bőr természetes zsírosságát, így ajánlott inkább langyos - a bőrön kipirosodást egyáltalán nem okozó hőmérsékletű - vízzel nagyjából öt-tíz perc alatt lezuhanyozni. Érdemes a hideg vizet vagy a váltózuhanyt is beiktatni néha, ezeket ugyanis összehúzzák az ereket, feszesítik a bőrt és élénkítik a vérkeringést.

Ami a tusfürdőket illeti, a legtöbbjük hatóanyagainak köszönhetően erősen szárítja a bőrt - ezekről itt tudhatsz meg többet. Érdemes ezek használatát a leginkább baktériumokkal szennyezett területekre korlátozni. Ilyen például az ágyék, a hónalj, a mellek alatti rész és a lábfej. A napi rendszerességű bőrradírozás szintén roppant káros, így legfeljebb hetente egy-két alkalommal kerüljön elő testradír vagy luffaszivacs.

A zuhanyzás közben végzett arcmosás veszélyes a bőrre, így nem ajánlott.

Ezt is szeretjük