Csontszáraz lesz tőle a bőr, mégis mindennap használod
Lehet, hogy te is érzékeny vagy rá?
Allergiás tüneteket és más bajt is okozhat, vigyázz vele!

- Már az ókori Rómában is szőrtelenítettek a nők: így változtak a trendek az évszázadok során »
- Aki nem a miniért rajongott, ezt a szoknyát viselte a ’90-es években: őrült sok variációban viselhető a letisztult, nőies fazon »
- Nicole Kidman meghozta a kedvet az új napszemüvegtrendhez: most mindenki ezt a fazont akarja »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- 4 étel, ami 50 felett különösen javasolt: felturbózzák a lelassult anyagcserét a dietetikus szerint
A szépségipar elsősorban a profittermelésre hajt, a kozmetikai cégeknek és márkáknak az elsődleges célja az, hogy minél több bőrápoló és dekorkozmetikumot adjon el.
A különféle tartósítószerekkel, kémiai adalékokkal és mesterséges vegyi anyagokkal dúsított krémek, testápolók sokaknál válthatnak ki allergiás reakciót, bőrszárazságot.
Mi lehet a termékben, ami árt?
A leggyakoribb ilyen anyag az SLS, vagyis a sodium-lauril-szulfát. Szinte minden samponban és szappanban, tusfürdőben és habfürdőben megtalálható ez az aniionos felületaktív anyag, mely zsíroldó hatású, tulajdonképpen ezzel a tulajdonságával szabadít meg a piszoktól. A probléma, hogy a bőr saját faggyúrétegét is eltávolítja, így az nagyon kiszárad, hosszú távon kirepedezhet, irritáció léphet fel.
Hasonló hatásmechanizmusa van az ammónium-lauril-szulfátnak - ALS -, a sodium-laureth-szulfátnak - SLES - és az alkil-benzol-szulfonátnak - ABS, de ezeket ritkábban használják.
Milyen más alternatíva van?
A kozmetikai termékeket rendkívül tudatosan kell kiválasztani. A legjobb az, ha kozmetikus vagy bőrgyógyász által ellenőrzött bőrtípustesztet csinálsz magadon. Kizárólag megbízható minőségű, dermatológiailag tesztelt jelzésű krémeket és ápolókat használj. Ismerkedj az alternatívákkal, és vásárlás előtt mindenképpen tanulmányozd át alaposan az összetevőket, és ne egy termék illata alapján dönts. Az INCI rövidítés, vagyis a kozmetikai összetevők nemzetközi megnevezése - International Nomenclature of Cosmetic Ingredients - ma már minden terméken megtalálható. Keresd az SLS-mentes termékeket, ezt sokszor jelzik már a csomagoláson.
OLVASD EL EZT IS!