6 zseniális trükk cipővásárláshoz, hogy kényelmes darabot találj - Az sem mindegy, a nap melyik szakában próbálsz
Így találhatod meg könnyen a tökéletes cipőt: eláruljuk, mire figyelj a vásárlás előtt, és még utána is.
Cipővásárlásnál számos különböző szempontot figyelembe kell enni. Fontos, hogy kényelmes legyen a lábbeli, illetve az is, hogy az ember megtalálja a stílusához, az ízléséhez passzoló darabot. Mindezek mellet pedig sokaknak az is számít, hogy az éppen aktuális divatnak is megfeleljen a kiszemelt cipő.
Elárulunk néhány trükköt, ami egy kicsit megkönnyíti a választást: ha ezeket alkalmazod, könnyebben rálelsz majd a lábadhoz leginkább illő fazonra.
Nem mindegy, mikor vásárolsz
Ahhoz, hogy megtaláld azt a cipőt, ami egy hosszú nap után sem nyomja majd a lábadat, a legjobb, ha délután indulsz vásárolni. A lábfej a késői órákra megduzzadhat egy kicsit, ezért érdemes ilyenkor betérned a boltba: ha ugyanis ekkor választod ki a darabot, másnap sem szembesülsz majd azzal, hogy túl kicsi vagy túlságosan szoros.
Amit vigyél magaddal
Állj mezítláb vagy zokniban egy lapra, rajzold körbe a talpadat, és vidd magaddal ezt a papírt. Ha ráhelyezed a boltban a cipőt, akár próba nélkül is tudhatod, hogy passzol-e majd rád. Például, ha keskenyebb az orra a lábfejednél, akkor valószínűleg kényelmetlen lesz, de azt is láthatod, hogy kicsi lesz-e, esetleg nagy, vagy pont megfelelő.
Figyelj a zoknira!
Szintén számít, hogy milyen zoknit viselsz a választásnál. A legjobb, ha olyanban indulsz a boltba, amit az adott cipőhöz a legtöbbet viselsz majd. Mondjuk, egy sportcipőhöz vegyél vékony bokazoknit, egy csizmához viszont jobb, ha egy vastagabb változatot választasz, hiszen így találhatod csak meg a legjobban illeszkedő darabot. Ha használsz talpbetétet, azt is kalkuláld bele a próbálásnál.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Nyomd meg a cipő orrát!
Miután belebújtál a kiszemelt lábbelibe, nyomkodd meg az orr felső részét. Akkor megfelelő a méret, ha van egy kis hely - körülbelül egy centi - még a lábujjaid után, mivel így séta közben van lehetőségük mozogni, előrecsúszni kicsit. Arra is figyelj, hogy mennyire rugalmas az anyag: ha túl kemény, egyáltalán nem hajlik be, akkor nagy az esély arra, hogy nem idomul majd rá a lábadra, hanem nyomja, feltöri vagy kisebezi azt.
Csavarásteszt
Hogy leteszteld a strapabíróságát és a stabilitását, fogd meg az egyik kezeddel az orrát, a másikkal a sarkát, és próbáld enyhén csavarni. Ha nagyon könnyen hajlik, akkor nem biztos, hogy tartós lesz, vagy kellően tartja majd a lábadat, ha pedig meg sem mozdul, túlságosan merev az anyag. Az a legjobb, ha csak egy picit tudod elmozdítani.
A belsejét is nézd meg alaposan!
Ne csak kívülről, hanem belülről is vedd szemügyre a cipőt. Tapogasd meg alaposan, és nyomkodd meg a talprészét. Ha túl kemény, akkor nem lesz kényelmes, megfájdul majd tőle a lábad, vagy talpbetétre lesz szükség, ebben az esetben pedig lehet, hogy a szokásosnál eggyel nagyobb méretet kell venned. Azt is nézd meg, mennyire puha, hajlékony a felsőrész, illetve, hogy miből készült: egy velúr- vagy bőranyag ugyanis jobban hajlik, és kevesebb eséllyel okoz vízhólyagokat, sebeket.
Házi trükkök csúszós csizma ellen
Arra is van megoldás, ha egy meglévő csizmát szeretnél csúszásmentessé tenni. A következő házi trükkökkel kiküszöbölheted a problémát.
9 filléres házi trükk, hogy ne csússzon a csizma, és ne legyen sáros: életmentő tippek télre
Nézegess képeket!
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary.