Anna Frank-jelmez és horogkeresztes táska - Mégis, mit gondoltak a gyártók?

Botrányosra és ízléstelenre sikerültek ezek a divatosnak vagy viccesnek beállított darabok.

Botrányos ruhák
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Sóbors
Top olvasott cikkek

Az biztos, hogy nehéz lehet olyan újdonságokat kitalálniuk a ruhamárkáknak, amilyenek eddig még nem voltak jelen a divatban, vagy legalábbis nem ebben a formában. Rengeteget kell variálni a mintákkal, a színekkel és a koncepciókkal, ami tényleg nem könnyű. Van, azonban olyasmi, ami tabu.

Nemcsak a reklámok esetében nem gondolják át a készítők az üzenetet, de jó néhány ruha is akad, ami kiverte a biztosítékot az embereknél, méghozzá joggal.

A legfelháborítóbb ruhadarabok

Az idei Halloween közeledtével a cuki és ijesztő gyermekjelmezek között Amerikában megjelent egy Anna Frank-kosztüm is, amit a leírásban történelmi témájúnak tituláltak. Ez még igaz is, de borzasztóan felháborító, hogy a második világháborúban élt, sokat szenvedett zsidó kislány külsejét öltsék magukra a gyerekek viccből. A zöld sapkából és kék ruhából álló jelmezen kívül is voltak még botrányos és sértő darabok, melyeket később a háborgó emberek vetettek le az üzletek polcairól: ezeket gyűjtöttük össze.

A jelmezt nagyjából 4400 forintért árulták akciósan egy webshopban, és a netezők felháborodott kommentjei ellenére sem vették le a kínálatból. A leírás szerint a gyerekek egy világháborús hőst játszhatnak el benne.
A Zara egy táskán rejtett el pár horogkeresztet. A számonkérés után azt mondták, hogy a darab elfogadásakor még nem volt rajta a minta, a készítők utána változtattak rajta. De gyorsan levették a polcokról.
De aztán később felkerült egy gyermekeknek szánt, sárga csillaggal díszített pizsama is, amilyet a táborokban kellett viselniük a zsidó származásúaknak a holokauszt idején. A Zara szerint a cowboyokra akart utalni a póló.
A H&M egy Dávid-csillaggal és koponyával díszített trikót árult, amit viszont szinte rögtön levetettek az emberek a polcokról. A márka elnézést kért, meggondolatlannak és érzéketlennek titulálva a darabot.
Az 1970-es, Kenti Egyetemen történt, sok ember halálával végződött lövöldözés emlékére készítették ezt a vérfoltosnak tűnő, vintage-nak mondott egyetemi pulóvert. A márka szerint csak koptatott akart lenni.
Bár ezt a pólót eredetileg egy amerikai focicsapat bostoni meccsének győzelmére szánták, a bostoni robbantás után a vérfoltos, bostoni mészárlás feliratú pólót nem volt szerencsés piacra dobni.
Az egyél kevesebbet feliratú felsőt sem véletlenül vetették le a polcokról: elősegíti az étkezési és testképzavarok kialakulását.
Ugyanúgy, ahogy ez a gyerekpóló a következő felirattal: semmi nem olyan finom, mint amennyire a soványság jó érzés.
A túl csinos vagyok a házi feladat elkészítéséhez, ezért a bátyámnak kell megcsinálnia helyettem felirat arra tanítja a gyerekeket, hogy aki szép, annak nem kell tanulnia.
De az amerikai hadsereg ruhái alapján készült, kivágott, feliratos felső is mindenkit felháborított, mert tiszteletlennek, lealacsonyítónak és szégyenletesnek tartották a hadsereggel szemben.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük