Pattanásnak tűnik, sebészkés lesz a vége! Eszedbe ne jusson nyomkodni az atheromát

Hogy ismerheted fel még időben?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Az atheroma - noha megtévesztően hasonlít egy pattanásra - valójában inkább egészségügyi, mint kozmetikai probléma, ugyanis könnyen elfertőződhet, maradandó nyomot hagyva a bőrön. Éppen ezért fontos, hogy időben felismerd, mivel állsz szemben!

A kásadaganat néven is ismert probléma kialakulásának oka ismeretlen. Az orvosok egyaránt gyanakodnak a genetikai hajlamra és az étrendre, ám egyértelműen egyik elméletet sem sikerült bizonyítani, így kijelenthetjük, hogy szinte bárkinél előfordulhat, főleg 30 éves kor felett.

Mi az az atheroma?

A kásadaganat egy jóindulatú, közvetlenül a bőr alatt elhelyezkedő bőrelváltozás, mely a faggyúmirigyek kivezető csövének elzáródása következtében jelenik meg. Nevét a mirigyek által folyamatosan termelt, kásás állagú faggyú miatt kapta, amely ha nem tud ürülni, akár néhány centis átmérőjű duzzanatot is okozhat.

A kásadaganat a test bármely felületén felbukkanhat, ám leginkább olyan területeken hajlamos megjelenni, ahol a pattanások is, így az arc, a fül és a hát érintett a leggyakrabban.

A kozmetikai probléma akkor válik orvost igénylő betegséggé, amikor az atheroma elfertőződik, így tályogok, váladékozó sebek alakulhatnak ki, melyeket műtéti úton, kimetszéssel távolítanak el. Ha ez a gyulladás miatt nem sikerül teljes mértékben, az atheroma könnyen kiújulhat.

A műtét ugyan a helyi érzéstelenítésnek köszönhetően teljesen fájdalommentes, ám a varratok és a heg sokáig megmaradnak.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Hogyan ismerheted fel a kásadaganatot?

Az atheroma elsőre nagyon hasonlíthat egy mérges pattanásra, ráadásul a váladék is hasonló módon távozik belőle. A bajt legkönnyebben arról ismerheted fel, hogy a duzzanat folyamatosan kiújul, így ha a pattanásnak vélt problémát több szakszerű eltávolítási kísérlet után sem sikerül megszüntetni, ajánlott felkeresni egy bőrgyógyászt.

Ha időben konzultálsz egy szakorvossal, akkor elkerülhető, hogy nagyobb metszést ejtsenek például az arcodon, ugyanis, ha még a zsákocska tartalma, ami a váladékot tartalmazza  nem duzzad nagyobbra, akkor sokszor a lézeres eltávolítás is végleges lehet. A jól látható helyeken pedig a lézeres megoldás pár milliméteres kis hegecskét okoz, szemben a már régóta meglévő atheromával, amelyet egy idő után kénytelen az orvos kimetszeni, hogy az ne újuljon ki többé. A sebészkéssel végzett műtét azonban hiába szakszerű, másfél centis vágás alatt nem igazán úszható meg.

A Pinteresten látta, kipróbálta, és megvakult!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kezelése

A kásadaganat kezelésére, ha még nincs gyulladásban, vénnyel kiváltható krémek állnak rendelkezésre, ám az elfertőződött atheromát ajánlott műtéti úton eltávolítani.

A házi módszerek közül a propolisz, azaz a méhviasz előnyös hatásáról számolnak be a legtöbben, de a probléma veszélyes természetéből adódóan érdemes inkább az orvos tanácsát kikérni, és az előírt kezelést alkalmazni.

Ezt is szeretjük