Az igazi kovászos uborka receptje
Itt a kánikula, most tegyél el egy nagy adag kovászos uborkát!
Ahány ház, annyi kovászos uborka. Van, aki tesz hozzá tormát, más a mustármagra esküszik. Kenyér helyett egyes helyeken krumplit raknak a tetejére. Ezt a családi receptet mindenesetre érdemes kipróbálni. Fél siker, ha napsütéses melegben fogsz hozzá a munkához.
Kovászos uborka
Hozzávalók 4 személyre
- 2 kg uborka
- 2 l víz
- 2 torma
- 2 szelet kenyér
- 5 gerezd fokhagyma
- 1 csokor kapor
- 2 evőkanál só
- 1 teáskanál bors
Elkészítés:
Az uborkát több vízben mosd meg, kézzel vagy szivaccsal meg is dörzsölheted. Késsel csípj le mindkét végéből egy picit, majd hosszában vágj bele három-négy csíkot. Erre azért van szükség, hogy a sós víz jobban átjárja. A kaprot is mosd meg alaposan, és a felét tedd egy háromliteres üveg aljába. Pakold rá az uborkákat függőlegesen, egymáshoz jó szorosan, majd dobd rá a fokhagymát, a megpucolt, hosszúkásra szelt tormát és a borsot is. A vizet forrald fel sóval, hűtsd ki, majd öntsd az uborkára. Fontos, hogy mindent ellepjen. A tetejére pedig tégy kenyeret hálóba csavarva.
Fedd le az üveget, és érleld körülbelül három napig. Ha lehet, tedd ki az erkélyre vagy a kertbe, hadd süsse a nap. Közben szükség esetén öntsd fel vízzel. Ha nem éri víz az uborkát, könnyen megromlik. Két nap múlva szedd le róla a kenyeret. Kóstold meg, hogy elég sós-e. Körülbelül a harmadik napon, ha elég érett az uborka, és a színe sem méregzöld, szűrd le, tedd zárható dobozokba vagy üvegekbe. Tárold hűvös helyen.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció