Zseniális módszer, ha vizesednek a házfalak: speciális anyaggal fecskendezik be a kötőanyagot
Vizesednek a falak a talajvíztől? Nem kell beletörődni, van megoldás.
Sokak számára nem ismeretlen problémaforrás a talajvíz. Miről is van szó? A felső vízzáró réteg feletti vízről, mely a talajszemcsék közti teret tölti ki. A csapadék talajba szivárgásával keletkezik.
Az, hogy a talajvíz szintje mennyire magas, attól függ, hogy milyenek a hőmérsékleti, a csapadék-, illetve nyomásviszonyok, tehát az is befolyásolja, hogy éppen milyen évszak van. Különösen tavasszal és ősszel magas, ingadozása akár 1-2 méter is lehet. Ha valaki családi házban lakik, akkor találkozhatott a talajvíz növekedése jelentette problémával, hatására ugyanis vizesedni kezdenek a falak.
Mit okoz a talajvíz?
Miután a falak építőanyagában lévő kapillárisokon át a nedvesség felszivárog, a talajvíz komoly veszélyt jelent azok épségére. A nedvesedés egészségügyi kockázatot jelentő és esztétikailag is romboló penészedést, csúnya vakolatmállást okozhat, hólyagosodást, rossz szagokat és akár szerkezeti károkat is okoz. Ha a falak nedvesek, a hőszigetelő képesség is romlik.
Mit lehet tenni a falak védelmében?
Ugyan a talajvíz képződése nem akadályozható meg, a falak védelme érdekében mégis tehet az ember, ugyanis egy egyszerű gátlóeljárással megakadályozható, hogy a talajvíz felszivárogjon a falakba.
Az eljárás során a falba speciális szigetelőanyagot fecskendeznek, amelynek köszönhetően a falban vízzáró gát képződik, és útját állja a felszivárgó nedvességnek. A szigetelőanyagot fúrt lyukakon át kell a falba juttatni a célra alkalmas speciális kinyomópisztoly segítségével. A bejuttatott anyag beszívódik a nedves falba, és vízlepergető réteget képez a kapillárisok felületén, így képződik a vízzáró réteg.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Hogyan kell eljárni?
A munkához érdemes szakember segítségét kérni, vagy olyasvalakiét, akinek van gyakorlata a falfúrásban. Kezdésnek le kell tisztítani a falat. Ha az vakolt, akkor a károsodott, felvált részek is eltávolítandók. Ezután a tégla tapasztóanyag azon pontjaira, ahol annak függőleges és vízszintes sávjai találkoznak, lyukakat kell fúrni, a talajtól 15 cm-re.
Amikor elkészültek, azokat fontos sűrített levegővel kitisztítani. Végül jöhet a vízzáró szigetelőanyag beinjektálása. Minden lyukat tele kell nyomni. Végül újra lehet vakolni a falat. Ehhez érdemes jó légáteresztő képességű anyagot választani. 12 óra elteltével vagy az adott terméken megjelölt idő múlva szabad újrafesteni a falat.
Ha valaki szeretné megvédeni a házfalait a talajvíztől, akkor barkácsáruházakban érdemes érdeklődnie, milyen választék áll rendelkezésére. Két, a célra bevethető szigetelőanyag például a SikaMur-InjectoCream-100 vagy a Mapei Mapestop Cream.
Repedezett, hiányos a fuga?
Mit lehet tenni, ha a csempék közti fuga elöregedett, kipergett, megrepedezett? Van megoldás!
Repedezett, hiányos a fuga a fürdőben? Így újítsd meg, ha kipergett a csempék közül
Ha a fuga kipereg, nem kell lebontani a csempét, mert javítható.
Elolvasom