Kárt okozott neked egy szaki? Szeptembertől új szabály vonatkozik rájuk
Az új kormányrendelet szerint egymillió forint értékű biztosítással kell rendelkezniük.

- 5 tipp, hogy a megfelelő laptopot válaszd az utazáshoz (x)
- Idén visszatér az egyik legnépszerűbb hazai gyereknapi program (x)
- „Szeretek vezető lenni, de még jobban szeretem, hogy nőként lehetek az” (x)
- A természet ihletet ad (x)
- Jótékonysági főzés Dobó Ágival (x)
- Huawei szupereszköz: az iroda parancsnoki hídja (x)
- Millie Bobby Brown frizuráiból könnyű ihletet meríteni: ezek a legnőiesebb fazonok, amiket kipróbált »
- Kihajtja a felesleges vizet, serkenti az anyagcserét: vitaminokban gazdag turmix cukkinivel »
- Mikor van az aranylakodalom, és mi van előtte, utána? – A legfontosabb évfordulók nevei, amik már feledésbe merültek »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
- Hevesi Tamás és Hevesi Kriszta balatoni nyaralója: a kétemeletes ház kívül-belül mesebeli
- Nem ébredés után mutatja a valós testsúlyt a mérleg - Mikor kell méredzkedni a tudomány szerint?
Kevés itthon a jó szakember, őket pedig nem egyszerű elcsípni, hiszen tele vannak munkával, nem beszélve arról, hogy sokan választják közülük a jobban fizető külföldi lehetőségeket. Szinte mindenkinek van egy horrortörténete egy szerelővel.
Jó szakit találni igazi áldás, nem utolsósorban pedig türelemjáték, ha azonban nem sikerül, célszerű felvértezni magad a bosszantó helyzetek ellen, melyek a csúszások mellett magukban foglalhatják azt is, ha valamit elront a szakember, sőt, azzal még komoly károkat is okoz. Az ilyen helyzetekre lehet azonban némiképp megoldás egy új rendelet, mely szeptember 1-jén lépett életbe.
Ha elront valamit a szaki, fizet a biztosító?
Ahogy arról az Index.hu is beszámolt, 2017. szeptember 1-jével új kormányrendelet vált hatályossá, mely a szakemberek bizonyos típusainak működését szabályozza, és magában foglalja például azt is, hogy legalább egymillió forint értékű biztosítással kell rendelkezniük. Ennek köszönhetően, ha elrontanak egy munkát, a biztosító fizeti azt a meghatározott összegig.

Az Index információi szerint a szabály az energia-hálózatra csatlakozást végző villanyszerelőkre, illetve az ivóvíz- és szennyvízbekötést végző vízszerelőkre vonatkozik. A szakembereknek nemcsak a biztosítással kell rendelkezniük, de a megfelelő képesítéssel és az előírt gyakorlati idővel is, valamint nyilatkozniuk kell arról, hogy a technológia, melyet alkalmaznak, megfelel a jogszabályban előírt feltételeknek.
Az Agenta-Consulting témába vágó sajtóközleménye szerint a változások megkönnyebbülést hozhatnak az ügyfeleknek, mivel a biztosítás fedezheti például a munka elrontásából keletkező károk mellett a be nem fejezésből származó károkat is, csakúgy, mint az esetleges személyi sérüléses és dologi károkból eredő sérelemdíjat.
A biztosító cég szakemberei, ahogy az a sajtóközleményből is kiderül, rendszeresen találkoznak olyan kárbejelentésekkel, melyek a szakemberek által okozott hibákból erednek, a legtöbb esetben azonban az ilyen káreseményeket nem fedezi a lakásbiztosítás.
Mivel a hálózatra való csatlakozás hivatalos dokumentumokat igényel, itt azokról a mesteremberekről van szó, akik nem feketén dolgoznak, vagyis a szerződéses, számlás munkákról, ha ugyanis nincs nyoma, hogy valaki a lakásodon dolgozott, letagadhatja, és ugyanúgy futhatsz a pénzed után.
OLVASD EL EZT IS!

- földgáz
- veszélyes
Megmutatja, ha szivárog a gáz: ismered a szappanos trükköt?

- takarítás
- szolgáltató