4 gyakori hiba, ami tönkreteszi a mosogatógépet: mégis sokan elkövetik őket
A mosogatógéped hosszabb életű lesz, ha nem követed el az általános hibákat.
Sokak számára elképzelhetetlen az élet mosogatógép nélkül, de ez érthető, ha adott egy háromfogásos családi ebéd vagy vacsora, a nagy evés-ivás után pedig ott tornyosul a sok ételmaradékos tányér, főzőeszköz, hogy a poharakról már ne is beszéljünk.
Ezt a sok tárgyat nyilván egyszerűbb berakni egy mosogatógépbe, mely elvégzi helyetted a piszkos munkát. Ha viszont egy nélkülözhetetlen tárgy elromlik, az bizony, nagyon tud fájni az embernek, emiatt oda kell figyelni, mit és hogyan mosol el. A mosogatógéped mindezt hosszú élettel hálálja meg.
Ételmaradékot a kukába
A mai mosogatógépek már sokkal hatékonyabban veszik fel a harcot a makacs szennyeződésekkel, mint elődeik. Azonban arra ügyelj, hogy a nagyobb méretű ételmaradékok ne kerüljenek a gépbe, mert eltömítik a szűrőket. Ez azért rossz, mert a szerkezet meghibásodását okozhatja, emellett előfordulhat még, hogy a gépben mosogatás után állni fog a víz, vagy a mosogató kellemetlen szagokat áraszt magából. Emiatt a szűrő tisztítását komolyan kell venni.
Ha sűrűn használod a mosogatógépedet, akkor minimum kéthetente muszáj a szűrőt tisztítanod. A karbantartással kapcsolatos teendők hiányának nemcsak a mosogatógéped látja kárát később, hanem az edényeid is. Idővel a gép nem fogja alaposan megtisztítani az eszközöket: a poharakon cseppfoltok képződnek, az edények pedig koszosak maradnak.
Arra is figyelj, hogy savas ételmaradékok ne kerüljenek a szerkezetbe, mert a vízzel és a mosószerrel reakcióba lépve rozsdásodást okoznak a gépben. A korrózió amellett, hogy nem nyújt szép látványt, még a gép élettartamát is csökkenti. A gépet roncsoló ételmaradékok közé tartozik a lekvár, a mustár, a szójaszósz, a szirupok, a marha-, sertés- és baromfihús, valamint a gomba is.
A címkét kapard le!
Számos konyhai kiegészítőre, bögrére és tányérra ráragasztják az üzletek a termékeik vonalkódját, azonban ezek a ráragasztott címkék is eltömíthetik a szűrőt. Ezért, ha bármely eszközödön van bármilyen vonalkód, inkább áztasd be egy kicsit, majd utána próbáld lekaparni.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Helyesen pakolj be a mosogatógépbe!
Lehet, hogy te is elkövetted már azt, hogy túl sok eszközt pakoltál bele a mosogatógépbe, hogy minél kevesebbszer kelljen elindítani egy újabb programot. Ez nem a legjobb taktika, mert sem az edényeknek, sem pedig a mosogatógépnek nem tesz jót a túlpakolás. Úgy helyezd el a tárgyakat, hogy a nagyobbak ne fedjék el a kisebbeket, illetve az eszközök között maradjon némi üres hely is.
Az állatok tányérja tiltólistás
Bár egyszerű megoldásnak tűnik, ha a cicád vagy a kutyád tányérját a mosogatógépbe rakod, ez nem ajánlott, mert az eszközben elszaporodhatnak miattuk a gombák és a baktériumok. Az amerikai National Sanitation Foundation kutatói úgy vélik, hogy az állatok tálkái hemzsegnek a gombacsíráktól.
Azt is kimutatták a szakértők, hogy az állatok edényeinek 67%-a még egy mosási program után is tartalmazza a Salmonella baktériumot. Ennek az az oka, hogy a mosogatóban a víz nem elég forró, hogy elpusztuljanak egyes baktériumok. Azért, hogy megakadályozd a gombák és különféle baktériumok elterjedését a mosogatógépedben, muszáj a szerkezetet rendszeresen tisztítanod.
Minden használat után hagyd nyitva a gép ajtaját pár órára, hogy teljesen ki tudjon száradni. Kéthavonta tisztítsd át magas hőfokon a gépet speciális mosogatótisztító folyadék vagy ecet segítségével. Az ajtózáró gumitömítéseket is tisztítsd rendszeresen, még a gumiperemek alatt is, ezt a műveletet kéthetente ajánlott elvégezni. Ha a rendszeres karbantartást betartod, akkor a mosogatógéped élettartamát is meg tudod növelni.
Mire jó egy darab papír a hűtőben? 10 tárolási trükk, amivel sokkal tovább friss marad minden
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- mosogatógép
- hasznos tippek