Így készíts házilag finom illatú légfrissítő gélt a lakásba: vegyszermentes, mégis hatékony
A légfrissítő zselé elkészítéséhez néhány egyszerű alapanyagra lesz szükség.


- Andie MacDowell 26 éves lánya babaarcú szépség: Margaret nem csak bájos, öltözködni is tud »
- Igazi inspirációbomba a divatikon új kollekciója: Alexa Chung tudja, hogy kell nosztalgiázni »
- Az 56 éves Monica Bellucci szépségére nincsenek szavak: új fotóin a táska a lényeg, de a színésznő ellopja a figyelmet »
- Nyári Dia plasztikája után melltartós fotót posztolt: sokan dicsérik őszinteségéért
- 100 kilós, 12 éves gyönyörű lányok: halálra etetik őket, mert úgy a szépek
- Az auschwitzi nőgyógyász, aki Mengelétől mentette meg a várandós rabokat: döntése az élete végéig üldözte Gisella Perlt
- Melania Trump élete nagyon megváltozott, mióta nem first lady: bennfentesek kotyogták ki
- Így néztek ki a modern nappalik a Kádár-korszak panelházaiban: mindenki erre vágyott
Minden egyes otthonnak van egy sajátos illata, mely az ott élők illatszereinek, a használatos tisztítószereknek, a konyhában főtt ételeknek, egyes szobanövényeknek és még számos, a lakásban jelen lévő dolognak az illatából tevődik össze.
Bár ezt a lakók rendszerint már nem is érzik, a vendégek igen, és bizony, zavarónak is találhatják. Hogy a szobák mindig tetszetős illattal fogadhassák az érkezőket, és az otthoniak is finom aromák ölelésében élhessék mindennapjaikat, érdemes valamilyen légfrissítőt alkalmazni. A boltok polcain sorakozó permetes és hajtógázos termékek ugyan jó illatúak, összetételük távolról sem természetes, ezért sokan vonakodnak a használatuktól. A következő, házilag készíthető megoldás viszont vegyszermentes, így mindenki számára szimpatikusabbnak tűnhet.
Vegyszermentes légfrissítő zselé házilag
Bár elsőre meglepő lehet, hogy ez a házi megoldás zselés állagú, valójában nagyon előnyös: a keverék nem ömlik ki, nem párolog el egy-két nap alatt, mint egy folyadék, és nem is szór áztató, foltot hagyó cseppeket, mint egy permet.

Az elkészítés rendkívül egyszerű. Mindössze négy összetevőre, keveréshez szükséges eszközökre, illetve valamilyen kisebb üvegre, üvegcsére van hozzá szükség. Ilyen patikából is beszerezhető, de akár egy-egy kiürült illóolajos-üveg is megteszi.
Üvege válogatja, milyen fedőt mellékelnek hozzá. Bármilyen is, nulladik lépésként kellő figyelemmel és óvatossággal, hústűvel vagy szöggel ejteni kell rajta pár lyukat. Ezeken a szellőzőréseken át fog távozni az illat.
Hozzávalók az illatosítózseléhez:
- 4 kis tasak zselatin
- 2 csésze víz
- 2 evőkanál só
- 20 csepp tetszőleges illóolaj
- igény szerint ételfestékkel színezhető, illetve gyöngyökkel, száraz virágszirmokkal is dekorálható.
Először forralj fel egy csészényi vizet. Tetszés szerint add hozzá az ételfestéket, majd kanalazd bele a sót, és csepegtesd bele a választott illóolajat is. Miután alaposan elkeverted ezeket, és teljesen láthatatlanná váltak a sószemcsék, jöhet a zselatinpor egy csésze hideg víz kíséretében. Keverd át lassan és finoman: ha már sűrűsödik, adagold az üvegcsékbe a mixet. Az, hogy hány adag illatosítót kapsz, attól függ, hogy mekkorák az üvegeid.

Tedd félre őket 2-3 napra, és hagyd zavartalanul, teljesen besűrűsödni azokat. Végül helyezd rájuk az előzetesen kilyukasztgatott tetőket, és oszd el a zselés illatosítókat a lakás tetszőleges pontjain.
A haladók akár többféle illat kihelyezésével is próbálkozhatnak, ám az fontos, hogy egymáshoz illő aromák kerüljenek a különböző helyiségekbe, például szobáról szobára csak virágos vagy csak gyümölcsös illatok vonuljanak végig. A különböző illóolajak elegyítése is szóba jöhet, de jó tudni, hogy egy-egy valóban kellemes párosítás meglelése igényel némi kísérletezést.
Büdös a szemetes?
Készíts egyszerűen kukaszagtalanító tablettát, mellyel könnyűszerrel véget vethetsz az orrfacsaró szagnak a konyhában.
(Képek: Getty Images.)
OLVASD EL EZT IS!

- takarítás
- lefolyó