Kevesebbet nyúl le a NAV a kiadott lakás után jövőre: ezek a legfontosabb változások
Kedvezőbb lesz a lakásbérbeadás adózása, mint valaha.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Hemzsegnek az online vásárlók, miközben konganak az ürességtől a butikok: a járványhelyzet átírta a vásárlási szokásokat »
- Elképesztően nőies és sokoldalú trend tér vissza: a kordbársony cuccok idén így ütősek »
- A legerősebb vízhajtó smoothie receptek: pár nap alatt segítenek megszüntetni a puffadást »
- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- 122 éves koráig élt a francia asszony: különös képeken mutatjuk hosszú életét
A lakáskiadás rizikós, sokan nem éppen hivatalosan intézik, ebből pedig elég nagy problémák lehetnek. A feketén kiadás egyik oka az adózás, ami jövőre változik.
2019. január 1-től változik meg a lakáskiadás adózása, és számos apróságban billen a mérleg a kiadó személye felé, így téve egyszerűbbé, hogy magánszemélyek ingatlanokat adhassanak bérbe - írja a ConReal.hu.
Lényegesebb változások
A lakástulajdonosokat a változások közül kettő érinti leginkább, ezek közül is a legfontosabb, hogy januártól nem számít bevételnek az áthárított rezsiköltség. Eddig, ha a közüzemi számlák maradtak a bérbeadó nevén, és a bérlő neki fizette a rezsit, az után a lakás bérbeadójának ugyanúgy bevételként kellett adóznia. Tehát egy olyan pénzösszeg után fizetett járulékot, amiből valójában nem maradt nála semmi.

2019-től a rezsiköltség nem minősül bevételnek, amennyiben az összeg pontosan megegyezik a kiállított számlák összegével, az után a tulajdonosnak egyáltalán nem kell adót fizetnie.
Növekedett az elszámolható tárgyi eszközök értékhatára is. Ezután, ha a lakásban elromlik valami, amit a szerződés értelmében a tulajdonosnak kell cserélnie, például új hűtőt, mikrót, TV-t kell vennie, azt 200 ezer forint értékhatárig elszámolhatja az adójából. Így egy kicsit nagyobb lesz a mozgástere.
Eddig ez az összeghatár 100 ezer forint volt, tehát, ha a vásárolt háztartási eszköz ára ezt meghaladta, a tulajdonos nem tudta egy összegben költségként elszámolni. Ha a limiten túli részt megpróbálta értékcsökkenésként leírni az adóban, az borzasztóan bonyolult procedúrát jelentett, és sokszor bele sem fért az értékcsökkenés 1%-os keretébe.
Ezek persze csak azok a fontos változások, melyek akkor érvényesek, ha a bérlőd magánszemély. Ezen kívül még számos kisebb vagy nagyobb adószabályban történtek módosítások. Ezekről további információt találsz a ConReal.hu-n.
Marasztaló tapéták
A tapéták azonnal megváltoztatják egy szoba hangulatát, színt, életet visznek vele. Ha szeretnéd vonzóbbá tenni a kiadandó lakásodat a majdani bérlőid szemében, válassz ezek közül a divatos, mintás tapéták közül, és dobd fel velük a szobákat!
A képek forrása: Getty images Hungary.
OLVASD EL EZT IS!

- téli olimpia
- árnyékolás