A főzés, az ételkészítés az ember mindennapjainak része, ezáltal a konyha pedig a lakásának az a pontja, ahol nap mint nap többször is megfordul.
Mivel vissza-visszatér, és néha több időt is eltölt ott az ember, fontos, hogy a konyháját kellemesen alakítsa ki: legyen öröm a falai között tartózkodni, és legyen élvezet benne tevékenykedni. Ha a helyiségben rossz az atmoszféra, akkor a vacsorafőzés, a süteménysütés, és még egy szendvics elkészítése is kész kínszenvedés. Egy nagyobb alapterületű helyiségben ugyan könnyebb kényelmesen mozogni, de az sem akadály, ha a konyha parányi méretű. Néhány trükkel, ügyes színhasználattal, praktikus tárolóelemekkel, furfangos optikai csalásokkal érzetre sokat nőhet egy gyufásdoboznyi helyiség is. Ennek ékes bizonyítéka a következő nyolc előtte-utána kép.
8 újjászületett konyha
Mivel tulajdonosaik felismerték, hol volt a probléma, hatékonyan orvosolták azt a konyhájukban: volt, ahol a tárolóhelyeket osztották fel rosszul, másutt elhibázták a bútorok színét, vagy túlzsúfolták a helyiséget. Végül szerencsésen kihozták a maximumot aprócska helyiségükből: érdemes a példájukból inspirálódni.

Ez a konyha az utolsó centiméteréig megújult: a fehér színnek hála ragyogó és világos lett. A régi polcokat újakra cserélték, a jobb falra pedig szekrény került, így sok tárolóhely született. A szürke linóleum helyét sötét fapadló vette át, rá fiatalos, csíkos szőnyeg került.

Itt remekül használták az optikai eszközöket. A lehangoló konyhába élettel teli kék szín és vidám szőnyeg került. Mintázata széltében nyújtotta, az ezüstösen tükröződő csempe és a polcra helyezett tükör mélységet adott a térnek.

Ugyan a szekrény hasznos, ebben a konyhában zavaró lehetett, ahogyan a hatalmas egységek a pultra nehezedtek, alig hagyva némi helyet a főzéshez. A megújult pulttal harmonizáló fapolcokkal a tér légiesebbé vált, és nem utolsósorban divatosabb is lett.

Látható, hogy ebben a konyhában minden a helyén maradt, valami mégis változott: egy kis optikai tuninggal érték el, hogy a meglehetősen egyszerű helyiség kellemesebbé váljon. A metrócsempe és a barna pult trendibbé varázsolta az összhatást, de a padló tette az i-re a pontot: elegáns, nagy mintája látványában növesztette a teret.

A konyha tulajdonosai felismerték, hogy helyiségük sötét volt, így a bútort fehérre cserélték, de kontrasztként megtartották a reggelizősarok kialakításakor. A sárga, retró pultnak is búcsút mondtak, és a fal is felfrissült fehérben.

Ezt a konyhát az U alakban záródó pult tette szorossá. Oldalt megnyitották, és egy különálló pulttal pótolták a kieső elemeket, mely a szép, fehér székekkel kényelmes reggelizőhelyként is funkcionál. A sötét szekrények az arany fogókkal elegáns megoldást jelentettek.

Itt a téglás árnyalatú fal, a mintás csempe, a sárga függöny és a barna pultos faszekrény együttese meglehetősen zavaros összhatást keltett, így kellemetlenné tette az atmoszférát. Fehérben sokkal üdébb lett a konyha, és a polcozás is légiesebbé tette a teret.

De mi van akkor, ha nincs túl sok pénz az alkotásra? Nézzük csak: itt leszereltek néhány szekrényajtót, így praktikus és divatos, a teret is mélyítő, nyitott polcokat kaptak. Növényekkel frissítették a helyiséget, kép került a falra, a mintás szőnyeg pedig stílust adott a konyhának. A két oldal ég és föld: érdemes belevágni a munkába alacsonyabb költségvetésből is!