A lakásban végzett munkák is okozhatnak legalább annyi balesetet, mint amennyit a külvilág veszélyforrásai jelentenek, sőt, hazai statisztikák szerint akár kétszer annyit is. Nézd meg a képeket a problémák leggyakoribb okairól!

A forró vasaló komoly égési sérülést okozhat. Nagyon óvatosan bánj vele, használat után ne felejtsd el kihúzni a konnektorból, emellett a kábelére is nagyon figyelj, nehogy magadra rántsd a készüléket.

A leggyakoribb háztartási balesetek egyikét, a vágást általában a konyhai kések okozzák. Mindig óvatosan végezd a szeletelést, ha lehet, húzz a kezedre speciális védőkesztyűt is. Ha mélyebb a vágás, vagy például véres hússal érintkezett, emiatt pedig fennáll a fertőzés kockázata, menj be a kórház baleseti osztályára.

A tűzhely szintén kiemelt veszélyforrás az égések és forrázások miatt. Ha forró edényeket fogsz meg, még ha csak a fülüket is, húzz sütőkesztyűt, a forró víz kiöntésekor pedig nagyon figyelj, és állj minél távolabb a gőztől.

Az esések, csúszások legnagyobb része a fürdőszobában történik. Sose hagyd, hogy vizes, pocsolyás legyen a padló, mosd mindig fel, emellett a kádba, zuhanyfülkébe érdemes csúszásgátló korongokat tenni.

A bútorok is komoly balesetek okozói lehetnek: sose állj fel instabil bútorra, és ne is pakold egymásra őket, például egy székre a sámlit, hogy elérj valamit. Figyelj arra is, hogy a lakberendezési elemek biztonságosan legyenek rögzítve, könnyen előfordulhat ugyanis, hogy például egy gondatlanul a falra szerelt könyvespolc és annak tartalma az alatta tartózkodóra zuhan.

Az áramütések elkerülésére is nagyon fontos vigyázni: ha sérült egy kábel, vagy bármilyen elektromos háztartási készülék meghibásodott, ne hívd ki magad ellen a sorsot, inkább hívd ki a szerelőt.
Még több káros tárgy
Bár balesetet nem okoznak, a feng shui szerint is vannak káros tárgyak, melyek negatív energiát vonzanak.