Természetes gyomirtó szer: szinte ingyen van minden hozzávalója
Nem vagy híve a vegyszeres megoldásnak, de nincs is időd állandóan kézzel gyomlálni? Van megoldás.
Akár korábban fűvel és gyomokkal borított, parlagon heverő területen alakítasz ki kertet vagy épp virágágyásokat, akár már régóta művelt földön, a gyomok időről időre felbukkannak majd. Ezzel, ha kedveled a vadregényes, természetes környezetet, még nem is lenne baj, a gyomok azonban könnyen elszívhatják a hasznos növények elől a tápanyagokat és a nedvességet, akadályozva azok fejlődését.
Egy nagyobb területet kézzel gyomlálni időigényes feladat, a vegyszeres gyomirtótól pedig nem véletlenül ódzkodnak annyian - bár már léteznek, igaz, drágábban, némiképp környezetbarátabb megoldások. Szerencsére akadnak megoldások arra az esetre is, ha meg akarod könnyíteni a kézi gyomlálást és ritkítani a gyomok számát, ugyanakkor teljesen természetes kertet szeretnél.
Gyomirtók házilag
A még épphogy kibújt gyomok ellen a forró víz is kiváló módszert jelent, öntsd le vele őket, vagy még jobb, ha a krumpli, a tészta vagy a rizs megmaradt főzővizével teszed ugyanezt. Vigyázz azonban, hogy hasznos növényeket ne károsíts mindezzel.
Úgy tartják, a gyomok és a földben rejtőző különféle betegségek, gombák ellen jó megoldás lehet az is, ha csalánlevélből készült öntözővízzel locsolod be a területet. Tízliterenként adj két kiló csalánt a vízhez, majd napos helyen hagyd erjedni egy-másfél hétig. Ez idő elteltével sűrű koncentrátumot kapsz, ezt azonban nem szabad egy az egyben ráönteni a földre, hígítsd négy-ötszörösére, mielőtt öntözni kezdenél vele. A készítmény permetezőszerként is hatékony.
Szintén hatékony, de talán kevésbé természetes módszer, ha ecetet, egy kevés sót és öko minősítésű mosogatószert keversz össze egy kevés vízzel, majd ezt permetezed a gyomokra. Alkalmazz 60%-ban ecetet, 20%-ban vizet, 15%-ban sót és 5%-ban mosogatószert, de vigyázz, csak olyan helyen használd, ahol más növényekben nem tehet kárt.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A legjobb módszer gyomirtó helyett
A biokertekben a természetes gyomirtás, pontosabban gyomvisszaszorítás hatékonyabbá tételének legtökéletesebb, régi hagyományokra visszatekintő módszerét jelenti a talajtakarás. Ahol nincs vetett növény, ott takard a talajt, ami a gyomok kikelését is megakadályozza, de emellett a nedvességet is segít megőrizni, ráadásul értékes humusszá alakul majd a talajban.
A talajtakarást mulcsozásnak is nevezik, mulcsként pedig sok minden szolgálhat. A kertészeti áruházakban kapható mulcs készen is - például fakéreg, fenyőkéreg -, de például szalma vagy a lenyírt fű is alkalmas erre a célra.
Károly herceg kertje messze földön híres, de nemcsak szépsége miatt, hanem azért is, mert teljes mértékben biogazdaság. Nézd meg képeken!
Káprázatosan szép helyen él Károly herceg és Camilla: hihetetlen kertjük van
Nézegess képeket!
Elolvasom