Így mosd a fekete nadrágot, hogy ne fakuljon - Csak pár egyszerű dolgot kell szem előtt tartani
A sötét farmerek gyakran elveszítik élénkségüket, pedig mosásuk nem is olyan bonyolult.
A szimpla fekete nadrág minden gardrób alapdarabja. Bosszantó tud lenni, amikor megtaláljuk a tökéletes fazonú éjfekete farmert, majd pár mosás után sötétszürke nadrágot kapunk a kezünkbe.
Sokan ilyenkor újat vesznek, és ez rengeteg felesleges ruhát, illetve pénzköltést eredményez. Most mutatunk pár trükköt, amivel könnyedén meghosszabbíthatod a farmer élettartamát.
Fekete nadrág mosása
Olvasd el a címke utasításait
Banálisan egyszerűnek tűnhet, mégis sokan nem olvassák el elég alaposan a nadrág címkéjén lévő utasításokat. A legtöbb ruhán szerepel a mosási ciklus során használandó ideális vízhőmérséklet, valamint az, hogy vasalható-e az anyag.
Készítsd elő a farmert
A foltokat kezeld egy csepp színvédő mosószerrel vagy folteltávolítóval. Soha ne dörzsöld a foltot, hanem hagyd állni 10 percig, ez elegendő idő ahhoz, hogy lebomoljon a szennyeződés. Mosás előtt mindig húzd fel a sliccet, hogy ne akadjon bele más ruhadarabokba, és fordítsd ki a farmert. Ez megvédi a külső felületet a súrlódástól, ami a sérült szálak és az elszíneződések, kopások egyik fő okozója.
Így mosd ki
A hasonló színeket mindig együtt mosd, a mosógépet pedig állítsd kíméletes mosási ciklusra - azaz minél hidegebb legyen a víz. Ez csökkenti az összemenés és a kifakulás esélyét. A sötét ruhákhoz mindig folyékony mosószert használj, a porállagúak ugyanis könnyen hagyhatnak foltokat az anyagon, ha nem oldódnak ki kellően.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Bár a különböző puhító összetevőjű öblítő finom puhává varázsolja az anyagot, a farmerrel azonban pusztítást végez: lebontja a szálakat, és tompává teszi a színeket. Ehelyett ecetet, vagy házilag készített természetes öblítőt használj mosáskor.
Ha van időd, kézzel moss
Természetesen nincs mindig ideje az embernek kézzel mosni. Ha azonban van lehetőséged rá, a fekete nadrágnak ess neki manuálisan. A kézi mosáshoz töltsd meg a lavórt hideg vízzel, adj hozzá mosószert, majd áztasd be 15-30 percig. Engedd le a koszos vizet, majd öntsd le tiszta vízzel. Végül óvatosan nyomkodd ki a farmert, de soha ne csavard!
Hagyd levegőn száradni
Fekete nadrágnál felejtsd el a szárítógépet. Csak rázd meg a farmert, és akaszd fel fejjel lefelé egy ruhaszárító kötélre - ettől a víz a farmer nehezebb részéhez (derék) fog folyni, ami csökkenti majd a gyűrődést.
Így mosd legelőször
Amikor veszel egy új ruhát, mindig mosd ki az első használat előtt. A fekete nadrágok hajlamosak arra, hogy első alkalommal sok festéket engedjenek ki magukból - ezért ilyenkor külön tisztítsd őket a többitől. A legjobb, ha először kézzel mosod őket: a lavórnyi hideg vízhez adj körülbelül 2 dl fehér ecetet, ez ugyanis segít megkötni a festéket a szövetben. Harminc percig hagyd ázni az ecetes oldatban, majd öblítsd ki és akaszd fel.
Ilyen gyakran mosd
A fekete nadrágot csak akkor mosd, ha látható kosz van rajta, vagy érezhető bűzt áraszt. Akármennyire is vigyázol rá, annál jobban, kopik minél többet tisztítod.
Így mosd ki a nyári paplant, hogy az anyagot is kíméld - A régi foltok is hamar eltűnnek
Hasznos tanácsok, amikkel tiszta lesz a paplan anélkül, hogy veszítene a minőségéből.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)