A legjobb allergénmentes mosószerek érzékeny bőrűeknek

A természetes alternatívák ugyanolyan hatékonyak, és elkerülheted velük a kellemetlen tüneteket.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A méregdrága és csodás hatást ígérő mosószerek általában valóban szépen megtisztítják a pecsétes, illetve csak elkoszolódott ruhákat, ám annyi kemikáliával veszed körbe magad, hogy gyakran a ruhákon maradt vegyszernyomok azok, amikre a tested már nemet mond, és különféle allergiás reakciókkal, kiütésekkel, pörsenésekkel, kipirosodással tiltakozik ellenük.

Ha érzékeny a bőröd, esetleg kisgyerek van a családban, itt az ideje elgondolkodni azon, hogy miért is költesz vagyonokat mosóporra és folttisztítókra, mikor a fillérekért beszerezhető természetes alternatívák ugyanolyan hatékonyak, és még a bőrt sem irritálják.

Folttisztítók helyett

Akár természetes szereket, akár kemikáliákat használsz a mosáshoz, bizonyos foltok eltávolítása előkezelést igényel.

Ehhez sem kell azonban feltétlenül bolti folttisztítókat vásárolnod, a legtöbb makacs plecsnit házi praktikákkal is eltávolíthatod a szövetből.

A nyáron sajnos gyakori jelenségnek számító gyümölcsfoltokat áztasd egy kevés tejbe vagy tejsavóba, ezután pedig dörzsöld át őket egy kevés citromlével - már mehetnek is a mosásba.

A kávét először lazítsd fel hideg vízzel, majd dörzsöld át ecetbe mártott ruhával, végül mosd ki a ruhát. Hasonlóan makacs szennyeződésnek számít a vér is, de szerencsére ezt sem lehetetlen eltüntetni - áztasd be hideg, sós vízbe, majd öblítsd ki.

Ha a folt már beszáradt, készíts pépet keményítőből, lisztből és néhány csepp vízből, ezzel kend be a foltot, majd körülbelül tíz perc múlva öblítsd ki hideg vízzel.

13 hatékony folttisztító

Nézegess képeket!

Elolvasom

A zsírfoltot legegyszerűbben úgy szedheted ki, ha forró vízzel fellazítod, majd meghinted szódabikarbónával, esetleg búzakorpával, és hagyod, hogy a por magába szívja a zsírt. Végül dörzsöld ki egy puha kefével.

Mosás vegyszer nélkül

A méregdrága, környezetkárosító és sokaknál allergiás reakciót kiváltó mosószerek helyett több alternatív megoldás is létezik a ruhák tisztítására, ráadásul ezek még jóval olcsóbbak is, mint a márkás, színes dobozokban árult vegyszerek.

Az egyik, itthon is egyre népszerűbb mosópor-helyettesítő az Indiából származó mosódió. A bogyós termés egy szaponin nevű anyagot tartalmaz, ami vízzel érintkezve enyhe habzásba kezd, így nem engedi, hogy a vízbe került piszok újból lerakódjon a ruhákra. Mivel teljesen természetes anyagról van szó, sem a környezeted, sem az érzékeny bőröd miatt nem kell aggódnod, ha mosódiót használsz. A tisztító bogyókat nagyobb drogériákban vásárolhatod meg, a melléjük csomagolt kis textilzsákba kell tenned néhány szemet, és ezt mosáskor a ruhák közé helyezned.

Mivel egy adag diót akár három-négy mosáshoz is felhasználhatsz, jóval olcsóbban úszod meg a mosást, mintha port vagy gélt vásároltál volna. Ha többet szeretnél megtudni a mosódió használatáról, kattints ide.

Ám nem csak egzotikus országok termékei közül válogathatsz, ha természetes tisztítószerre vágysz. Elég, ha kicsit visszamész az időben - nagyanyáink ugyanis még márkás mosóporok, sőt, automata mosógépek nélkül is képesek voltak makulátlanul tisztává varázsolni a ruhaneműket. Ehhez pedig nem mást, mint mosószappant használtak. A mosógépek megjelenésével ez a kizárólag természetes összetevőket tartalmazó tisztítószer a feledés homályába merült, pedig a modern masinákban is éppen olyan jól használható, és a bőrgyógyászok is előszeretettel ajánlják.

A pár száz forintért kapható mosószappant előkészített, porrá tört formában is megveheted, de egész tömböt is vásárolhatsz - ekkor mosás előtt reszelj le egy kis darabot, és ezt öntsd a mosószer-adagolóba. Fontos tudni, hogy a mosószappan 40 fokon oldódik fel, így, ha ennél alacsonyabb hőfokon mosol, keverd el forró vízben a tisztítószert, mielőtt a gépbe öntenéd. A mosószappan külön pluszpontot érdemel, amiért a vizet is lágyítja, így a mosógépedre is jó hatással van. Ha többre is kíváncsi vagy a mosószappannal kapcsolatban, kattints ide.

Illatos ruhák öblítő nélkül

A mosószappan és a mosószóda is tökéletesen szagtalanná teszi a ruhákat, így, ha elégedett vagy az egyszerű tisztaságillattal, nincs is szükséged öblítőre.

Természetesen, ha te azt szereted, amikor a száradó ruhák illata betölti az egész szobát, bevethetsz néhány házi praktikát, amivel vegyszerek nélkül és jóval olcsóbban éred el ugyanazt az eredményt, amit a drága öblítők nyújtanak.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A szúrós szaga miatt talán keveseknek jut eszébe az ecet, mint az öblítő alternatívája, pedig képes konzerválni a textíliák színét, puhábbá is teszi az anyagokat, a szagából pedig semmi nem marad a ruhákon, így bátran használhatod öblítő helyett. Ha néhány csepp neked tetsző illóolajat is csöppentesz mellé, a ruháknak sokáig friss és üde illata lesz, anélkül, hogy bőrirritáló anyag kerülne rájuk.

Ezt is szeretjük