Mosás 60 forintért, vegyszerek nélkül
A legegyszerűbb és legolcsóbb tisztítószerek sokszor hatásosabbak méregdrága társaiknál.
Az ételekben található mesterséges adalékanyagok, a tisztítószerek és a lakásban sokszor a legelképesztőbb helyeken is fellelhető vegyszerek egyre több embernél okoznak allergiát, különböző érzékenységeket, ráadásul a környezetünkben is súlyos károkat tesznek.
A tisztára mosott ruhák, melyek egész nap közvetlenül érintkeznek a bőröddel, a mosószerekben található anyagok miatt viszketést, kiütéseket vagy akár ekcémát is okozhatnak, ráadásul az olcsóbb változatok még a foltokat sem mindig tüntetik el.
Olcsó, hatékony, kíméletes
Ha a családban valakinek érzékeny a bőre, akkor különösen nagy odafigyeléssel kell megválasztanod, milyen tisztítószert használsz a ruhák mosásához.
Az automata mosógépek megjelenésével a legkülönfélébb, csodás hatást ígérő mosóporok és gélek öntötték el a boltok polcait, a mosószappanról pedig szép csendben mindenki megfeledkezett.
Pedig ez a kíméletes tisztítószer a modern gépekben is ugyanolyan jól használható. Mivel csak természetes anyagokat tartalmaz, a bőrgyógyászok is előszeretettel ajánlják azoknak, akiknél a színes dobozokba csomagolt mosóporok bőrirritációt váltanak ki.
A különböző vegyi anyagokkal ellentétben, amiket a fehérítő vagy folttisztító mosószerek tartalmaznak, a mosószappan nem roncsolja a szövetszálakat, a legkényesebb selyemruhát is nyugodtan tisztíthatod vele.
Az elfeledett csodaszer mellett szól, hogy az ára is nagyon kedvező, a Caola 200 grammos kiszerelése például 230 forintért kapható, és bármilyen foltot képes eltüntetni. A kémiában nátrium-perkarbonátként ismert háziszappan újra fehérré varázsolja a beszürkült fehérneműket, az pedig csak hab a tortán, hogy az élővizekbe jutva teljesen lebomlik, így nem borítja fel az ökológiai egyensúlyt sem.
Így használd!
Amikor még nagyanyáink kézzel mostak, mosószappannal dörzsölték a szennyes ruhákat, ezért néhány percet rá kell szánnod, hogy a mosószappant a mai igényeknek megfelelő állagúvá alakítsd. Ehhez nem kell mást tenned, mint lereszelni a szappant, majd mosáskor nagyjából két evőkanálnyi mennyiséget a mosószer-adagolóba töltened. Ha szeretnéd fokozni a hatást, egy evőkanál mosószódát is hozzáadhatsz az egyébként is remek tisztítóerővel bíró reszelékhez.
A mosószóda - amit egyébként a mosószappan is tartalmaz - lágyítja a vizet, ami azért fontos, mert a kemény vízben még a legdrágább mosóporok sem képesek kifejteni folttisztító hatásukat. Egy félkilós mosószóda ára körülbelül 250 forint, így egy nagymosás még ezzel együtt sem kerül többe 60 forintnál.
Ha az öblítést is szeretnéd természetes és olcsó alternatívával kiváltani, nyugodtan használj ecetet, ami még a festett anyagok színét is felélénkíti. Ne aggódj, a szúrós szag nem marad meg a ruháidon, ha pedig az öblítők virágos illatát hiányolod, csepegtess az ecetbe egy kevés illóolajat.
Azt fontos tudnod, hogy a mosószappan csak a legalább 40 fokos vízben oldódik fel maradéktalanul - ha ennél alacsonyabb hőmérsékletű programot futtatsz, előtte keverd el a szappant meleg vízben, és így öntsd az adagolóba. Az igazán makacs foltok - mint amilyen a vörösbor vagy az olaj - eltávolításához mosás előtt áztasd a ruhákat egy éjszakán keresztül mosószappanos vízben, így megszabadulhatsz az eltüntethetetlennek hitt szennyeződésektől.
Hol kapható?
Mosószappant vagy mosószódát nagyobb háztartási boltokban, illetve bioboltokban vásárolhatsz, de például gyógyszertárakban, valamint a DM és a Rossmann kínálatában is találsz belőlük.
Egy kis szerencsével a sarki illatszer- vagy háztartási boltban is kaphatsz mosószappant. Keresd az alsó polcokon, hiszen szemmagasságban mindig a drágább termékek sorakoznak.
OLVASD EL EZT IS!
- takarítás
- házimunka
Baktériumok, penész, öblítőnyák
- takarítás
- baktérium
4 házi csodaszer a higiénikusan tiszta mosogatóért
- házimunka
- tükör