Ellenszenves leszel az új kollégáknak, ha ezt csinálod az első napon - Teljesen más lenne a helyes
Az első napon mutatott viselkedés nagyban hozzájárul ahhoz, hogy később milyen lesz a kapcsolat a kollégákkal. Mégis, sokan pont az ellenkezőjét teszik annak, amit kellene.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
Új munkahelyen kezdeni mindig stresszes és izgalmas dolog, nemcsak az ismeretlen környezet vagy a feladatok, hanem a munkatársak miatt is. Mindenki szeretné, ha elfogadnák, ha sikerülne beilleszkednie, és egyenrangú társként, nem ellenségként, riválisként tekintenének rá.
Sok apróságon múlhat az, hogy szimpatizálnak-e az alkalmazottak az új társukkal, ezért érdemes tudatosan úgy viselkedni, olyan témákról beszélni, melyek segítenek megkedveltetni az addig ismeretlen kollégát. A karrierszakértők szerint van egyvalami, amit tilos tenni, mert igen rossz benyomást tesz az ott dolgozókra, és antipatikusnak mutat mások szemében. A legtöbben mégis így indítják az első napot.
A viselkedés, ami antipatikusnak mutat
Jason Sackett elárulta, hogy a lehető legrosszabb, amit egy új kolléga tehet, az az, hogy állandóan csak magáról beszél. Sokan csinálják ezt, leginkább az idegesség miatt, vagy azért, mert úgy gondolják, ezzel megtörik a kínos csendet, elősegítik az ismerkedést, és, ha a munkatársak többet tudnak meg róluk már az első napon, akkor jobban fogják kedvelni őket. Ez viszont egyáltalán nem igaz. A szakértő szerint ez önteltnek mutathatja az illetőt, és ellenszenvet kelthet másokban. Ráadásul, ha szóba hozza az előző munkahelyeit kérdés nélkül, az akár dicsekvésnek is hathat. Ebben az esetben pedig nagyobb az esély arra, hogy riválisnak tekintik majd.

Sokkal helyesebb magatartás az, ha az első napon az új kolléga megfigyel, kérdez, és meghallgat másokat. Érdemes érdeklődni felőlük, aztán pedig végig figyelni és visszajelezni a mondandójukra, mert így kedvesnek, szimpatikusnak látnak majd. Egy olyan egyenrangú társ leszel a szemükben, akiben megbízhatnak, és akivel nem kell harcolniuk. A szakértő szerint ez a legjobb, amit egy új munkatárs tehet, ráadásul így jobban meg is ismered majd a többieket, és másnap már sokkal oldottabb lesz a légkör. Persze, nem arról van szó, hogy rögtön személyes kérdésekkel kell bombázni a többieket, inkább csak óvatosabb személyes vagy munkával kapcsolatos témákat ajánlott feldobni. Olyat semmiképp sem javasolt szóba hozni, ami túl intim, vagy kínos helyzetbe hozhatja a másikat.
Néhány tudatos mozdulattal is hozzájárulhatsz ahhoz, hogy megkedveljenek. A következőket apróságokat érdemes bevetni az első munkanapon is.