Veled is előfordult már, hogy kettesben maradtál valakivel, akivel épp akkor ismerkedtél meg, vagy csak párszor találkoztatok, és fogalmad sem volt, mit mondj? Vagy az, hogy egy céges rendezvényen nem tudtad, hogyan nyiss a többiek felé?
A small talk alapvetően könnyűnek tűnik, pedig egyáltalán nem az, mégis fontos szerepe van az ismerkedés, a kapcsolatépítés és a karrier terén is.
Small talk trükkök
A közhelyesnek tűnő interakciókban nehéz lehet eligazodni, de hihetetlenül fontos, hogy elsajátítsd a small talk trükkjeit. Ez ugyanis segíthet abban, hogy bővítsd az üzleti kapcsolataidat, jobb viszonyba kerülj a feletteseiddel, esetleg az új családtagokkal, például a sógoroddal, sógornőddel. A CNBC Make It szakértők tucatjával készített interjút arról, hogy mit érdemes ilyenkor mondani, kérdezni, vagy hogyan kell viselkedni a hasonló szituációkban. Összegyűjtöttük a leghasznosabb tippeket.

Ahelyett, hogy valami nagyon mély vagy fontos témába kezdenél, indíts valami egyszerűvel. Kérdezd meg például az illetőt, hogy ismer-e valakit itt, és ha igen, kik azok, esetleg faggasd arról, mi a véleménye a helyszínről. Így elindíthatsz egy semleges, de hosszabb beszélgetést.
Fotó: Hinterhaus Productions / Getty Images Hungary

Ha inkább másfajta kérdésre voksolnál, akkor sem kell a kínos, unalmas változatoknál megragadni. Kérd, hogy meséljen a családjáról, hol nőtt fel, vagy mit szeretett legjobban abban a városban, ahol felnőtt.
Fotó: Getty Images Hungary

Koncentrálj a másik személyre! Igyekezz minél több figyelmet szentelni neki, figyelj, kérdezz, érdeklődj. Azonnal szimpátiát keltesz benne, ha úgy érzi, a teljes figyelmedet nekiadod.
Fotó: Getty Images Hungary

Reagálj támogató, biztató módon! Amikor valaki belekezd valamibe, bólogass, kérdezz vissza, és néha ismételd meg a mondandója egy részét. A támogató válaszok segítenek kapcsolatot és szimpátiát építeni.
Fotó: Compassionate Eye Foundation/Dav / Getty Images Hungary

Figyelj a testbeszédre is! A magas EQ-jú emberek is tudják, mennyire fontos, részben ezért is olyan jók a small talkban. Vegyél fel nyitott testtartást, szemkontaktust, és gyakran bólogass.
Fotó: Getty Images Hungary

Az embereknek szimpatikus az is, ha visszajelzel arról, hogy egyetértesz velük. Beszélgetés közben mondd néha, hogy “igen, értem…” vagy “értem, mit mondasz…”, esetleg, hogy “igazad van.”
Fotó: Tom Werner / Getty Images Hungary

Kerüld a kockázatos, megosztó témákat! Small talk során soha ne politizálj, ne kritizálj senkit, ne hozz szóba olyan topikokat, amikben sokan nem értenek egyet.
Fotó: alvarez / Getty Images Hungary

Kérdezd a véleményét vagy kérj tanácsot! Az emberekre jó benyomást tehetsz azzal, hogy érzékelteted velük: érdekel a véleményük, és adsz rá. Ezért is jó, ha bármilyen témában erről kérdezed őket.
Fotó: Morsa Images / Getty Images Hungary
Mit mondj, ha nem tudod, mit kellene? Egyetlen mondat, amivel a small talk mestere leszel
A kommunikációs szakértő trükkjét mindenkinek érdemes ellesni: ez az egy mondat nagyon hasznos a small talk során.
Elolvasom
(Képek: Getty Images Hungary)