7 testi tünet, amit a mérgező kapcsolat okozhat - Nem gondolnád, milyen problémákat eredményez

A mérgező kapcsolatok nemcsak a mentális, hanem a fizikai egészségre is komoly veszélyt jelentenek. Ezek a testi tünetek jelennek meg általában azoknál, akik toxikus viszonyban élnek.

Testi tünetek, amiket a mérgező kapcsolat okoz
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A mérgező kapcsolatoknak több típusa létezik, de az általános jellemzőik közé tartozik, hogy a felek nem tekintenek egymásra egyenrangúként, az egyikük gyakran kiszipolyozza, kihasználja és manipulálja a párját, és az agresszivitás, a düh, valamint az empátia és a megbánás hiánya is problémát jelent az életükben. Mindezek mellett a toxikus viszonyokban nemcsak a mentális és a lelki, hanem a fizikai bántalmazás, erőszak is jelen lehet.

Bármilyen mérgező kapcsolatról is legyen szó, az biztos, hogy igen káros hatása van a benne élőkre. Nemcsak az önértékelés és az önbecsülés sérülhet, hanem többek közt szorongást, depressziót és különböző mentális zavarokat egyaránt kialakíthat. Sőt, egy toxikus viszony hosszú távon a testi egészséget is károsítja.

Testi tünetek, amiket a mérgező kapcsolat okoz

Az érzelmi hullámvasút, az állandó stressz és szorongás a testre is kihatnak, és egy idő után fizikai tünetek formájában jelentkezhetnek. A következő egészségügyi problémák gyakran jelennek meg azoknál, akik mérgező viszonyokban élnek. Sokan nem is sejtik, mi állhat a hátterükben.

Olvass tovább! A magány testi tünetei

A tartós magány nemcsak a mentális állapotra, hanem a fizikai egészségre is káros. Olyan tüneteket okozhat, amikről sokan nem is sejtik, hogy ez is állhat a hátterükben.

7 meglepő testi tünet, amit a tartós magány okozhat

A tartós magány nemcsak a mentális állapotra, hanem a fizikai egészségre is káros. Olyan tüneteket okozhat, amikről sokan nem is sejtik, hogy ez is állhat a hátterükben.

Elolvasom

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük