Zseniális trükk az állásinterjúra a Google egykori HR-ese szerint - Ezt az egy kérdést kell feltenni

A szakértő szerint ez az egy kérdés nemcsak számodra hasznos, de az interjúztatók figyelmét is felkelted vele.

A kérdés, amit érdemes feltenni az állásinterjún
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ahhoz, hogy igazán remekelj egy állásinterjún, a meghallgatás minden részletére oda kell figyelned. Nem elég ugyanis egy jó önéletrajz vagy a megfelelő tapasztalatok. Szükség van arra is, hogy szimpatikus légy a HR-eseknek vagy a vezetőnek, és persze arra is, hogy kitűnj a sok másik jelentkező közül.

Az interjúk végén általában hagynak időt a kérdésekre, és bár sokan azt hiszik, hogy ilyenkor a legjobb, ha azt mondják, mindent megértettek, ez nem így van. A Google egykori HR-ese, illetve a Continuum jelenlegi vezérigazgatója, Nolan Church szerint akkor érheted el, hogy felfigyeljenek rád, ha felteszel egy fontos kérdést, ami szinte senkinek nem jut az eszébe.

Ezt a kérdést tedd fel az állásinterjún

„Mi a legfontosabb probléma, amit meg tudok oldani az első harminc napban?” - a szakértő szerint ez az egyszerű mondat az, amit nem szabad kihagyni. Ha ugyanis megkérdezed őket a legkritikusabb problémákról, akkor meggyőződhetsz arról, hogy ez tényleg olyan állás-e, ami neked való, és amiben jól éreznéd magadat. 

Lehetőséget ad, hogy elgondolkodj rajta: valóban meg akarod-e oldani a hasonló nehézségeket, és azt is megláthatod, hogyan reagálnak az ötleteidre, nyitottak-e az újdonságokra. Összességében tehát a válaszokból kiderül, kijössz-e velük, passzol-e hozzád a pozíció. De nem csupán ez az előnye ennek a kérdésnek.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A szakértő szerint a másik nagy előnye, hogy felkészít a sikerre. Nem vennének fel ugyanis embert, ha nem lenne megoldandó probléma. Ha már itt felméred, hogy mi a legkritikusabb nehézség a csapat számára, akkor elkezdhetsz erre fókuszálni és elgondolkodni a lehetőségeken. Így ha felvesznek, már szinte az első napon belevághatsz.

Ráadásul a kérdéssel azt is üzened az interjúztatóknak, hogy minél hamarabb cselekedni akarsz, és tudni akarod, hogyan érhetsz el gyorsan apró vagy nagyobb győzelmeket. Azt fogják gondolni, hogy mihelyt belépsz majd a csapatba, rögtön jobbá teszed azt.

Olvass tovább! Az érzelmi intelligenciádat tesztelik, pedig nem is sejted

A munkahelyen is fontos az érzelmi intelligencia. Ezért is tesztelik sokszor a jelentkezőket az interjúk során.

Az érzelmi intelligenciádat tesztelik, pedig nem is sejted - 5 kérdés, amivel felmérhetik az EQ-t az állásinterjún

A munkahelyen is fontos az érzelmi intelligencia. Ezért is tesztelik sokszor a jelentkezőket az interjúk során.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük