A legtöbben rosszul felelnek erre a kérdésre az állásinterjún - Hatalmasat bukhatsz, ha elrontod

Nagy buktató lehet ez a kérdés az állásinterjún: a HR-es elárulta, miért ne vágd rá rögtön azt a választ, ami a legjobbnak tűnik.

A kérdés, amire sokan rosszul felelnek az állásinterjún
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az állásinterjúkon rengeteg a becsapós trükk és a hibalehetőség, de még a legalapvetőbb, leginkább megszokott kérdésekre is sokan rosszul felelnek.

Angela Santone, az AT&T nevű amerikai telekommunikációs vállalat emberi erőforrásokért felelős vezető alelnöke húszéves pályafutása során sok tapasztalatot szerzett a meghallgatásain. Most a CNBC oldalán árulta el, melyik az a kérdés, amire a legtöbben helytelen választ adnak - és ezzel gyakran el is bukhatják a megpályázott állást.

A kérdés, amire sokan rosszul felelnek az állásinterjún

Számos interjún elhangzik a következő - vagy ehhez hasonló - kérdés, illetve kérés: „Mondjon egy esetet, amikor hibázott, és mesélje el, mit tanult belőle!” Sokak szinte azonnal rávágják, hogy nem volt még ilyen a munkájuk során, hogy tökéletesnek tűnjenek, és azt mutassák, hogy ők sosem rontanak el semmit, ám ez a szakember szerint nagyon rossz válasz.

Elárulta, mindannyian emberek vagyunk, mindannyian követünk el hibákat, és persze ezt a cégek, illetve a HR-esek is jól tudják. Ezért is jó, ha megmutatod ezt nekik, nem pedig tagadod. Angela Santone szerint nyugodtan beszélhetsz róluk, és ami még fontosabb: mondd el azt is, hogy mit tanultál belőlük, hogyan segítették a fejlődésedet ezek a negatív élmények, tapasztalatok.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A szakértő szerint természetes, hogy meg akarod győzni a munkáltatót azzal kapcsolatban, hogy te vagy a legmegfelelőbb jelölt az állásra, viszont van egy érzékeny határvonal az arrogancia és a büszkeség között. És vigyázni kell arra, hogy ezt ne lépd át, de arra is, hogy hiteles és valós legyél. Angela Santone azt tanácsolja, hogy légy őszinte, amikor az elkövetett hibáról beszélsz, de hangsúlyozd azt is, hogy ezt az egész helyzetet hogyan használtad fel a munkád, a teljesítményed javítására. Ezzel öntudatosságot mutatsz, és azt is érzékelteted, hogy hajlandó vagy tanulni.

De még magabiztosabbnak, kompetensebbnek tűnhetsz, ha konkrét példákat említesz azzal kapcsolatban, hogy hogyan dolgoztál csapatban, illetve csoportos projekteken. Ha például az interjúztató arról beszél, hogy a jövőben hogy kellene majd együttműködnöd a kollégákkal, gondolkodj közben azon, hogy tudsz-e a korábbi tapasztalataidból hasonló helyzetet, feladatokat említeni, össze tudod-e hasonlítani a jövőbeli és a múltbeli munkádat, majd pedig bátran mesélj is ezekről az összefüggésekről.

Ha ilyen visszajelzést adsz, azzal nemcsak azt mutatod meg, hogy egy hasonló szerepkörben sikert értél el, hanem azt is, hogy aktívan figyelsz, és valóban érdekel a beszélgetés, illetve a munka. A szakértő szerint ez a kis apróság nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy kiemelkedj a többi jelölt közül.

Olvass tovább! Ezt a két kérdést tedd fel az állásinterjún

Nem mindegy, milyen kérdésekkel végződik az állásinterjúd.

Tedd fel ezt a 2 kérdést az állásinterjú végén, és garantáltan tiéd lesz a meló

Nem mindegy, milyen kérdésekkel végződik az állásinterjúd.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük