Ezért ne mondd a párodnak a kellene szót - A szakértők szerint megmérgezheti a kapcsolatot

Bizonyos szavakról nem is sejtenéd, mennyire károsak a szerelemre. Könnyedén tönkretehetik a kapcsolatokat.

Káros szavak a kapcsolatban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mindenki mond néha-néha olyat, amit aztán később megbán, hiszen tudja, hogy fájdalmat okozott vele a másiknak. De nemcsak azok a szavak okozhatnak kárt a kapcsolatokban, melyekről egyértelműen tudni lehet: sok olyan is van, melyről nem is sejtenéd, hogy megmérgezi a szerelmet.

A következő kifejezések rendszeresen használva lassan, de biztosan rombolják szét a két fél viszonyát úgy, hogy szinte észre sem veszik. A párkapcsolati szakértők szerint érdemes kiiktatnod őket az otthoni szótáradból.

Kellene

A kellene szóval általában arra próbálják ösztönözni az emberek a másikat, hogy megcsináljon valamit, ám ez az egyik legrosszabb módszer, amit bevethetsz. Julienne Derichs tanácsadó szerint ez negatív érzéseket kelt a partnerben, és kontrollálónak, ítélkezőnek mutathat. Gyakran veszik utasítgatásnak és célozgatásnak, így sok konfliktust szíthat, és borzasztóan káros a párkapcsolatokra. Ehelyett javasolt inkább szépen, egyértelműen megkérni a másikat, hogy tegyen meg valamit: ez sokkal tisztább, kedvesebb és hatékonyabb technika.

par vita

Mindig és soha

„Soha nem csinálod meg.” Mindig nekem kell elintéznem.” Hasonló, negatív kontextusokban, általánosításként alkalmazva a mindig és a soha szavak is igencsak megmérgezhetik a szerelmeket. Ez védekező és támadó reakciókat is kiválthat a partnerből, ezáltal ellenérzést és haragot kreál. Szintén rengeteg vitát elindíthat, így a szakértők szerint ajánlott inkább körülírni, érzésekkel elmondani a hasonló problémákat.

Nyugodj már meg!

A nyugtatással önmagában nincsen gond, sőt, kifejezetten hasznos lehet bizonyos szituációkban, ám veszekedések közben, kissé mérgesen, agresszívan a másik fejéhez vágva csak még jobban elmérgesíti a helyzetet, és azt érezteti a partnerrel, hogy szerelme nem veszi elég komolyan a problémát. Sőt, azt az üzenetet is közvetítheti, hogy az illető egyedül van, hiszen csak neki kell megnyugodnia, párjának nem, ez pedig erős eltávolodást okoz. Érdemes inkább többes számban, kedvesen ösztönözni a békülést, például a következő módon: „Semmi baj, vegyünk egy mély levegőt, és higgadjunk le mindketten.”

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Tökéletes

Mint tudjuk, igen kevés dolog lehet teljes mértékben tökéletes, és a boldog párkapcsolatok sem azok. Így ez a szó, ha nem dicséretként, hanem inkább kritikaként hangzik el, borzasztóan káros a kapcsolatra, ugyanis egy elérhetetlen célt, elvárást vázol fel, mellyel nagy nyomás nehezedik a másikra, amitől sosem érzi majd magát elég jónak. Ez pedig könnyedén önértékelési problémákhoz, veszekedésekhez, elégedetlenséghez és szakításhoz vezethet hosszútávon. 

Egyre menőbb a válós torta

Az exférjek és -feleségek már nem mindig szomorkodnak a válás után: viccesnek szánt feliratokkal, vőlegény- és menyasszonyfigurákkal, találó formájú sütikkel teszik még emlékezetesebbé az eseményt. 

Esküvői torta helyett válós torta most a divat - Elárasztották a netet a szokatlan sütik

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képek: Getty Images.

Ezt is szeretjük