A teszt, ami kideríti, tartós lesz-e a kapcsolat - Bárki bármikor kipróbálhatja

Nemcsak párkapcsolatokban, hanem barátságoknál is bevethető a TikTok kedvenc tesztje.

Kapcsolatteszt a TikTokon
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A TikTok tele van különböző tippekkel, amiket nem mindig érdemes kipróbálni - ezek a szépségtrükkök például egyenesen őrültek és károsak -, de azért hasznos és érdekes ötleteket is találhatsz a sok videó között. Ilyen például a madárteszt, amin az elmúlt hetekben rengetegen pörögnek.

Egyszerű, legfőképp a romantikus kapcsolatoknál, de a barátságoknál is bárki bevetheti, és állítólag kideríti, hogy van-e jövője a viszonynak.

A madárteszt

A madárteszt (bird test) alapvetően nem egy vadiúj technika, de nemrég egy alyssacardib nevű tiktoker beszélt róla videójában, amit jelenleg már 4,9 millióan látták. A módszer lényege, hogy el kell kezdened beszélni egy egészen jelentéktelennek tűnő dologról lelkesen, például megemlítheted: nézd, ott van kint egy harkály! Aztán pedig csak annyi a dolgod, hogy figyeld a reakcióját.

@alyssacardib

Bird test

♬ original sound - Lyss Lyss

Ha őszinte kíváncsisággal válaszol, és érdeklődik, ő is lelkes lesz, vagy kérdéseket tesz fel, beszélgetés indul a témából, az pozitív jel. A módszer szerint ez jelenti azt, hogy erős a kapcsolat, tartós lesz, és van jövője.

A fiatal nő például elárulta, egyszer megismerkedett egy lánnyal, akinél bevetette a trükköt, ezt követően pedig közel tíz percen át nézték a harkályt a kávézó ablakából, és arról beszélgettek, sőt még érdekes tényeknek is utánajártak róla. Ha viszont szinte oda sem néz, vagy gyorsan nyugtázza a témát, elintézi egy-egy szóval, bólogatással, az rosszat jelez. 

A trükk megmutatja, mennyire tart fontosnak a másik, mennyire nyitott feléd, mennyi energiát fektet a kapcsolatba, illetve azt is, hogy mennyire hajlandó osztozni a te élményeidben. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Georgina Sturmer, a Brit Tanácsadó és Pszichoterápiás Szövetség tanácsadója szerint a technikában az az érdekes, hogy rávilágít a mindennapi interakciók fontosságára, valamint arra, hogy mennyire lényeges, hogy figyelmesek legyünk, és értékeljük egymás meglátásait, véleményét. És arra is rámutat, hogy emberként ténylegesen kapcsolatba kell lépnünk egymással - akár romantikus szinten, akár nem.

Egyetlen kérdés, amivel tesztelhető a nárcizmus a személyiségzavarral diagnosztizált férfi szerint

A nárcisztikus személyiségzavarral diagnosztizált férfi szerint a kérdésre adott válasz pillanatok alatt eldönti, nárcisztikus-e valaki.

Elolvasom

(Borítókép: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük