Van, amit megnehezít a magas intelligencia - Ezért problémás számukra a boldogság érzése
Bár számos területen sikeresebbek lehetnek az átlagnál, jó néhány nehézséget is okoz az embereknek a magas intelligencia.
A magas intelligenciának többnyire csak a pozitív hatása ismert. Segíti az embereket abban, hogy sikeresebbek legyenek mind a magánéletükben, mind pedig a karrierjükben, ám az az igazság, hogy számos nehézséget is okoz.
Igen gyakori, hogy a különösen intelligens személyeknek problémát jelent a boldogság érzése, emögött pedig több különböző ok húzódik. Ha felismerik ezeket, és tudatosítják magukban a boldogtalanság okát, könnyebben tudnak változtatni a helyzeten, a szemléletükön, illetve a viselkedésükön.
Túlanalizált helyzetek és problémák
A magas IQ-szinttel rendelkezők hajlamosabbak az életük minden részletét, történését túlanalizálni, mindent ezerszer átgondolni, ez azonban egy bizonyos szint után káros hatással bír. Persze előnyös, ha egy fontos döntés előtt az összes lehetséges kimenetelt sorra veszik, ám ha beleragadnak a még meg sem történt, vagy nem létező problémákba, az gyorsan leszívja az energiakészleteiket, illetve boldogtalanságot és szorongást eredményez.
Fontos, hogy megtanulják lecsökkenteni az aggodalmaskodás mennyiségét, és megszabják, mennyi időt szánhatnak maximum egy felmerülő nehézség analizálására, és tényleg csak azzal törődjenek, ami lényeges, illetve, amin tudnak változtatni.
Magas intelligencia, magas elvárások
A kiemelkedő intelligenciájú emberekre jellemző, hogy sosem elégednek meg a kevesebbel, mindig a maximumot próbálják nyújtani, valamint mindig újabb és újabb, egyre magasabb elvárásokat fogalmaznak meg önmagukkal szemben. Ez pedig azzal jár, hogy folyton csak hajszolják magukat ezek elérése miatt, és sosem érzik azt, hogy elég sikeresek, vagy hogy úgy haladnak az életükben, ahogyan szeretnének.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A legjobb az lenne, ha néha megállnának egy kicsit, hagynának időt maguknak a pihenésre, a kikapcsolódásra és feltöltődésre, illetve ha összeírnák a sikereiket, azokat a korábban kitűzött célokat, amiket már teljesítettek. Ez az összegzés tudatosítja bennük, hogy valójában igenis sokat fejlődtek, és sok mindent elértek, így pedig utat nyitnak a büszkeségnek és boldogságnak.
A megértés hiánya
Szintén megnehezíti számukra a helyzetet az, hogy sokan nem értik meg, nem érzik át a problémáikat, az aggodalmaikat, így jó néhányan közülük egyedül maradnak a gondjaikkal, szorongásaik tárgyaival. Úgy vélik, senki nem érti meg őket, ezért elszigetelve, egyedül érzik magukat, ez pedig csak tovább súlyosbítja a helyzetet, az őszinte kommunikáció ugyanis nagy segítség lenne számukra. Mindez pedig hozzájárul ahhoz, amit számos kutatás is kimutatott már: a magas intelligenciával rendelkezőknél hajlamosabbak megjelenni a különböző pszichés zavarok, például a szorongás vagy a depresszió. Éppen ezért, ha valaki úgy gondolja, magányos, és senkivel nem tud nyíltan beszélni, javasolt pszichológushoz fordulnia.
Mindezek mellett szintén jellemző, hogy nagyon kemények önmagukkal szemben, nem bocsájtják meg a hibákat, és az sem ritka, hogy sosem engedik meg maguknak a pihenést, a kikapcsolódást. Ezekre pedig minden embernek szüksége van a boldogsághoz. A fentiek tudatában azonban odafigyeléssel és változtatással könnyebben kezelhetik a nehézségeket.
Képeken a depresszió
Hector Andres Poveda Morales egyetemista évei alatt tapasztalta önmagán a mentális problémák első jeleit, a helyzet viszont egyre csak súlyosbodott. Akkoriban iratkozott be egy fényképésziskolába is, ennek hatására pedig eldöntötte, hogy megpróbálja a fotózással megörökíteni depresszióját, hogy a felvételek segítségével családjának és barátainak is megmutathassa érzéseit, küzdelmeit, valamint azt, hogy milyen is ez a betegség. Megrázó, elgondolkodtató felvételeit végül az egész világgal megosztotta.
OLVASD EL EZT IS!
- intelligencia
- probléma