Mit tegyél, ha valaki mindig félbeszakít? 4 módszer, amivel a munkahelyen és a magánéletben is érvényesülhetsz

Bosszantó, ha valaki félbeszakít, de nehéz kezelni a problémás helyzetet, és visszavenni a szót. Eláruljuk, hogy csináld.

Félbeszakítás kezelése
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Nagyon zavaró, mégis igen gyakori jelenség, hogy valaki nem engedi végigmondani a másik mondandóját, nem hallgatja meg, hanem belevág, félbeszakítja, és átveszi a szót. Ez a hétköznapokban is feszélyező lehet, de a munkahelyen akár a karrieredet is hátráltathatja egy ilyen munkatárs, illetve az, ha sosem tudod kifejteni a véleményedet.

A legtöbben ilyenkor csak tűrnek, hallgatnak, és magukban bosszankodnak, de nem mernek szólni, nehogy udvariatlannak, ellenszenvesnek tűnjenek. Pedig ahhoz, hogy érvényesülhess, vagy megoldjátok a konfliktusokat, bizony néha szükség van erre. És hogy hogyan teheted meg? Egy egyszerű, de hatásos megoldást hoztunk a problémás szituációra.

Ezt tedd, ha valaki félbeszakít

„XY, most én beszélek!”

Egy nagyon szimpla mondat sokat segíthet. Mondd az illető nevét, majd tedd hozzá: „Most én beszélek!” Elsőre talán szigorúnak és udvariatlannak tűnhet, pedig egyszerűen csak határozott ez a felszólítás. Fontos, hogy udvariasan megállítsd, stoptáblát mutass neki, és érzékeltesd, hogy még nem fejezted be a mondandódat. Hidd el, egy kicsit meg fog lepődni, de észre fogja venni, hogy akkor szólt közbe, amikor nem szabadott volna.

Készülj fel!

Ha nyilvánosabb, nagyobb társaság előtt beszélsz - főleg egy munkahelyen, egy tárgyaláson vagy egy meetingen -, az nagyobb felkészülést igényel. Ha azt szeretnéd, hogy az emberek meghallgassanak, le kell kötnöd a figyelmüket. Ilyenkor érdemes előtte átgondolnod, mit szeretnél elmondani, összegyűjteni a lényeges gondolatokat, és ezekkel, egyfajta összefoglalással nyitnod. Hangsúlyozd ki, miért fontosak a szavaid, nyomatékosíts a hangsúlyoddal és a hangszíneddel is, így kevesebb eséllyel fognak félbeszakítani.

A cikk az ajánló után folytatódik

Tereld magadra a figyelmet!

Ha úgy érzed, hogy nem figyelnek rád eléggé, és szinte elsüppedt a mondandód a társaságban, akkor keltsd fel a többiek figyelmét. Beszélj határozottabban, hangosabban, próbáld kerülni a töltelékszavakat, vagy dobj be egy-egy olyan mondatot, amire biztos, hogy mindenki felfigyel majd. Ha a beszédmódod tekintélyt parancsoló és határozott, erre nagyobb lesz az esélyed. Ha pedig sehogy sem kapsz szót, vagy félbeszakítottak, mondd, hogy te is szeretnél beszélni, neked is van véleményed, mondandód.

Változtass a módszereiden!

Ha úgy érzed, nagyobb megbeszéléseken kevésbé tudsz érvényesülni, és kevésbé tudod kezelni, ha félbeszakítanak, taktikázz egy kicsit. A meeting végén menj oda a felettesedhez, és mondd el neki az ötleteidet, beszélj vele arról, amit nem tudtál kifejteni. Így nemcsak elmondhatod, amit akartál, de még a figyelmét is extrán felhívhatod magadra, és közelebb kerülhetsz hozzá, kiemelkedhetsz a többiek közül.

8 hatásos pszichológiai trükk, amikkel elérheted, amit akarsz - Jól bevált praktikáikat osztották meg a netezők

Tudat alatt befolyásolhatsz másokat ezekkel a trükkökkel: a netezők elárulták, melyek azok a taktikák, amik náluk mindig működnek.

Elolvasom
Ezt is szeretjük